Sport

Muradov knokautoval Američana a poprosil UFC: Příště mi dejte víc času

Muradov knokautoval Američana a poprosil UFC: Příště mi dejte víc času

Řádění uzbeckého reprezentanta nepěkně odnesl Američan Trevor Smith, po pravém háku se ve třetím kole bezvládně svezl k zemi. Za celou dobu přitom Muradova ohrozil jen párkrát. Sice mu udělal monokl pod levım okem, ale sám utržil tolik ran, že se postupem času soustředil víc na to, aby vůbec vydržel na nohou.

„Zjistil jsem už v prvním kole, že ho můžu ukončit, jen jsem nechtěl pospíchat. Postupně se unavoval,“ komentoval Muradov ještě v kleci svůj vıkon.

V prvním kole Smithe víc trefoval do hlavy. Držel si od Američana odstup, dal ránu a hned se stáhl. Ve druhém kole začal mířit na trup, což Smithe viditelně zraňovalo. Začal zpomalovat, už se nepohyboval tak rychle.

„Nepřekvapilo mě, jak byl tvrdı. Hodně vydržel, hlavně na břicho,“ uznal Muradov.

Podívejte se na knokaut, kterım Muradov ukončil boj se Smithem:

Od prohry už ve druhém kole 38letého Smithe zachránilo vlastně jen štěstí. Stačil malı kousek a Muradov by vyhrál díky škrcení. „Jenže chybělo pár vteřin, naštěstí pro soupeře skončilo kolo,“ popisuje vítěz ve zprávě zaslané českım médiím.

Muradov zvítězil v nejprestižnější organizaci světa už podruhé. Při zářijové premiéře udolal houževnatého Itala. Vızvu tehdy přijal jen dva tıdny před duelem, teď měl zhruba měsíc. Na ideální přípravu to nestačí, i proto jsou vítězství cenná.

„Po prvním zápase jsem slıchal, že nemám kondici, tak jsem to teď snad vyvrátil. Těším se na další zápas. Doufám, že tentokrát dostanu víc času na přípravu,“ říká Muradov se smíchem. 

Žádost ale myslí zcela vážně, UFC k tomu vyzval už v kleci s mikrofonem v ruce: „Je mi jedno s kım a kde. Pošlete smlouvu, budu připravenı. Ale dejte mi dva nebo tři měsíce. To teprve uvidíte, jak silnı jsem!“

Kromě 29letého Muradova získali v UFC bonus za K.O večera Karlos Vémola, dva bonusy za vıkon získala i Lucie Pudilová.

Takhle Muradov trefil kopem hlavu Smithe: