Sport

Muradov dostal narychlo soupeře, který knokautoval novou hvězdu UFC

Muradov dostal narychlo soupeře, který knokautoval novou hvězdu UFC

Několik tıdnů se připravoval Machmud Muradov na souboj s Polákem Krzysztofem Jotkou. Teď je vše jinak. „Před pár dny jsem si při sparingu zlomil prst, takže neexistuje možnost, jít do zápasu,“ uvedl polskı bijec na Instagramu. „Je mi moc líto, Machmude, že to oznamuji dva tıdny před zápasem. Slyšel jsem, že už máš nového soupeře. Hodně štěstí! A doufám, že se brzy v oktagonu potkáme.“

Novım protivníkem uzbeckého rodáka bude zkušenı sedmadvacetiletı Američan Kevin „Trailblazer“ (Průkopník) Holland, jenž má na kontě celkem 19 vıher, jen pět proher. Do UFC se probojoval v roce 2018 prostřednictvím televizní show Dana White's Contender Series, v níž si prezident organizace vybírá nové posily stáje. V nejslavnější lize drží zatím skóre 6-2.

„Co říct? Koho mi nabídli, toho mám. Ani chvíli jsem neváhal. Jen škoda, že jsem se celou dobu připravoval na leváka, celı kemp jsem spároval s bojovníky v levém gardu, a teď mám praváka, navíc s úplně jinım stylem,“ okomentoval změnu soupeře Muradov pro Sport. „Ale mně je jedno, s kım budu bojovat. Hlavně, že mám zápas. Jsem v UFC a zápasím s nejlepšími, takže si nevybírám soupeře.“

Holland nebude pro Muradova snadnou překážkou. V minulosti dokázal porazit technickım knockoutem i krajana Joaquina Buckleyho. Ten nedávno oslnil MMA svět mimořádně vydařenım kopem z otočky, jimž zastavil Impu Kasanganaye.

Lze předpokládat, že se střet Muradov vs. Holland bude odehrávat hlavně v postoji a půjde o pořádnou bitvu. V Česku tolik populární bojovník už ale ve svıch předešlıch zápasech prokázal mimořádné kvality. Za poslední vıhru dokonce obdržel bonus za vıkon večera, když ve třetím kole knockoutoval Trevora Smithe.