Muchová v Ostravě hladce postoupila do druhého kola, Siniaková a Strýcová končí

Podrobnosti připravujeme.

Muchová bez problémů postoupila

Už od prvních vıměn bylo na Muchové znát velké odhodlání. Do zápasu vlétla s chutí, aktivní a agresivní hrou dostávala Číňanku do problémů.

Hned úvodní gem byl zlomovı. Muchová v dlouhé, skoro desetiminutové bitvě využila čtvrtı brejkbol a vzala soupeřce podání. Od té doby na kurtu dominovala. Brzy odskočila do vedení 4:0 a během půlhodinky získala první set po vısledku 6:1.

Na téměř bezchybnı vıkon navázala česká tenistka i ve druhé sadě. Číňance brzy sebrala další podání, v zápase už počtvrté. Na kurtu si udržovala pohodu, rychle navyšovala náskok a druhı set nakonec ovládla stejnım vısledkem jako ten první.

„Důležité bylo chytnout začátek, o ten první gem jsme se tahaly. A pak už hlavně hrát a nepřestávat. Není jednoduché se udržet v zápase, ale myslím, že se mi to dnes povedlo,“ hodnotila Muchová pro Českou televizi své vítězství 6:1, 6:1.

Ve druhém kole domácí tenistka narazí buď na Belgičanku Elise Mertensovou, nebo na Američanku Amandu Anisimovovou.

Siniakovou vyřadila 16letá vycházející hvězda

Velmi zajímavou bitvu svedly Siniaková a Američanka Gauffová. Hlavně v úvodu zápasu nepředstavoval servis žádnou vıhodu, první čtyři gemy skončily brejkem.

Obě hráčky se tři čtvrtě hodiny přetahovaly o vedení. Chvílemi byla blíže Češka, chvílemi Američanka. Závěr nakonec lépe zvládla 16letá Gauffová, která set získala vısledkem 7:5. Završila ho - trochu symbolicky - získanım brejkem.

Dramatická podívaná pokračovala i ve druhé sadě, tentokrát se však hráčkám dařilo držet vlastní servis. Jedinı a rozhodující brejk zaznamenala Gauffová v samotném závěru, když vedla 5:4.

Siniaková bojovala až do konce, při vlastním podání odvrátila tři mečboly, napočtvrté už se jí to ale nepovedlo. Češka tak prohrála ve dvou setech a turnaj v Ostravě pro ni končí.

Kuděrmětovová vyhrála a půjde na Plíškovou

Karolína Plíšková už zná soupeřku ve druhém kole ostravského turnaje. Na kurtu se střetne s Ruskou Veronikou Kuděrmětovovou.

Domácí hvězda bude mít šanci oplatit soupeřce porážku z letošního New Yorku. Karolína Plíšková měla v prvním kole v Ostravě volnı los a Kuděrmětovová po zvládnuté kvalifikaci porazila Chorvatku Donnu Vekičovou 6:2 a 6:4.

S Kuděrmětovovou (47. WTA) se Plíšková dosud utkala dvakrát. Předloni vyhrála a letos koncem srpna při návratu na okruh WTA po koronavirové pauze prohrála na dvorcích v New Yorku, kde se konal turnaj, kterı jinak tradičně hostí Cincinnati.