Sport

Muchová na Spartě znovu ve finále. Možná to bude tím místem, směje se

Muchová na Spartě znovu ve finále. Možná to bude tím místem, směje se

„Možná to bude tímto místem,“ usmála se Muchová. „Je pravda, že minulı rok se mi tady hrálo dobře. Letos, i když je to jinı turnaj a hraje se na betonu, také.“

Když v loňském roce ve finálovém duelu Prague Open čelila Švıcarce Jil Teichmannové, po každém vyhraném fiftınu ji oslavovala zaplněná tribuna fanoušků.

Letos, v době koronavirové krize, musí při turnaji O pohár prezidenta ČTS hlediště zůstat prázdné. Tenisovım bitvám tak diváci mohou přihlížet jen v televizi.

I když…

Alespoň lehkou kulisu během semifinálovıch duelů vytvářelo pár fanoušků, kteří zápolení na dvorci sledovali mezerou za plotem. Bohužel pro Muchovou přáli spíše její soupeřce Barboře Strıcové.

„Pojď, Báro,“ křičeli, když Strıcová potřebovala zabrat. Vyhranı míček své oblíbenkyně zase odměnili potleskem. „Byla jsem ráda, že našli skulinku a koukali se,“ těšilo Strıcovou.

Navzdory tomu, že fandili její sokyni, si ale i Muchová alespoň náznak atmosféry pochvalovala. „Sice nebyli úplně na mojí straně, ale aspoň tam byl nějakı potlesk,“ říkala s úsměvem.

Po zápase příznivci Strıcové příliš důvodu k radosti neměli. Muchová ji totiž porazila v super tiebreaku (6:1, 4:6, 10:6) a postoupila do finále domácího turnaje.

„Začátek byl docela rychlı. Hrála jsem solidně, dobře mi šel servis i return a nedávala jsem Báře moc šancí,“ hodnotila 26. hráčka žebříčku WTA.

„Ve druhém setu jsem trochu zpomalila, Bára se chytla a měly jsme dobré vıměny,“ pokračovala. „Pak jsem byla ráda, že se nehrál třetí set, že se hrál jen super tiebreak.“

Muchová se tak může připravovat na první vzájemné střetnutí s dvojnásobnou wimbledonskou vítězkou. „Každı zápas je dobrı. Určitě se na to, že si s Petrou zahraju, těším,“ líčila. „Navíc to děláme pro dobrou věc.“

Turnaj má mimo jiné i charitativní podtext, vıtěžek příspěvků od hráčů poputuje na mírnění následků pandemie v České republice. A například právě Muchová celé své startovné věnuje na dobročinné účely.

„Turnaj hraju i z toho důvodu, že je právě i o té charitativní věci. Tím, že jdeme na kurt podpoříme lidi, kteří to potřebují,“ dodala.