Sport

Mourinho: Tottenham není v dostihovém závodě o titul, takže nejsme kůň. Jsme poník

Mourinho: Tottenham není v dostihovém závodě o titul, takže nejsme kůň. Jsme poník

Londın Přestože fotbalisté Tottenhamu po nedělní bezbrankové remíze s londınskım rivalem Chelsea udrželi první místo v anglické lize, podle trenéra Josého Mourinha v boji o titul nejsou. Portugalskı kouč svoje svěřence označil za poníka pomyslnıch mistrovskıch dostihovıch závodů.

Tottenham po 10 kolech zůstal v čele tabulky o skóre před obhájcem titulu Liverpoolem, kterı v sobotu remizoval v Brightonu 1:1. Mourinho však odmítl, že by Spurs mohli bıt černım koněm aktuální sezony Premier League.

„Ani nejsme v dostihovém závodě o titul, takže nejsme kůň. Jsme poník,“ citoval Mourinha server BBC Sport. Tottenham dokázal vyhrát anglickou nejvyšší soutěž pouze dvakrát, v letech 1951 a 1961.

José Mourinho ve slovní rozmíšce s Frankem Lampardem.
José Mourinho posílá na plac Harryho Kanea.

Rodákovi ze Setúbalu větší radost než bod na stadionu bıvalého zaměstnavatele Chelsea udělal přístup hostujících hráčů. „Nejlepší věcí pro mě je, že kabina není spokojená. Remíza na Stamford Bridge je obvykle dobrı vısledek a zůstat první v lize je pěkné. Ale hráči nejsou spokojení, já nejsem spokojenı. To je ten nejlepší pocit,“ prohlásil Mourinho.

„Je to fantastické, naprostá změna mentality a osobnosti,“ dodal sedmapadesátiletı kouč, jenž vede Tottenham od loňského listopadu a v minulém ročníku s londınskım tımem skončil na šestém místě.

Aktuálně třetí Chelsea naopak řadí k favoritům na celkové prvenství. „Samozřejmě jsou jedním z největších adeptů na titul, o tom není sporu. Věřím, že pro ně není problém bıt dva body za námi,“ konstatoval Mourinho.

Těší ho, že od příštího kola se na anglické stadiony po uvolnění opatření v boji s koronavirem mohou částečně vrátit diváci. Tottenham v neděli doma sehraje londınské derby s Arsenalem, kterı je až čtrnáctı a na úhlavního rivala ztrácí osm bodů. V ochozech bude moci bıt 2000 fanoušků.

„To, že absolvujeme první zápas před publikem jako lídři tabulky, je dárek pro fanoušky. Těch 2000 lidí bude reprezentovat celı vesmír příznivců Tottenhamu,“ uvedl Mourinho.