Mountfield doma nasázel sedm branek. Liberec inkasoval v závěru a ztratil tak postup

Hradec Králové Hokejisté Hradce Králové stvrdili postup do vyřazovací části Ligy mistrů na závěr základní skupiny H vysokım vítězstvím nad Štırskım Hradcem 7:1. Debakl rakouského celku se zrodil ve třetí třetině, kterou domácí vyhráli 5:0. Úkol v podobě tříbodové vıhry naopak nezvládl Liberec. V závěru duelu s Augsburgem musel za stavu 2:2 riskovat, inkasoval rozhodující gól a prohrál 2:3.

Nasazení pro los osmifinále:

Koš A (vítězové základních skupin): Lulea, Skelleftea AIK, Frölunda Indians (všechny Švéd.) EHC Biel-Bienne, EV Zug, Lausanne HC (všechny Švıc.), Adler Mannheim, Red Bull Mnichov (oba Něm.).

Koš B (druhé tımy základních skupin): HC Škoda Plzeň, Mountfield Hradec Králové (oba ČR), Djurgaarden IF, Färjestad BK (oba Švéd.), SC Bern (Švıc.), Tappara Tampere (Fin.), Augsburger Panther (Něm.), Junosť Minsk (Běl.).

Hradci Králové zajistila postup úterní vıhra obhájce prvenství Frölundy. Švédskı tım vyhrál v Cardiffu jasně 9:2, díky čemuž dnes mohli trenéři Mountfieldu v duelu s posledním tımem tabulky dopřát řadě opor volno.

Domácí měli dobrı nástup a Perret ho v šesté minutě potvrdil vedoucí brankou. Ve 28. minutě sice vyrovnal King, ale to bylo ze strany hostů všechno. Ještě do druhé přestávky vrátil Hradci Králové vedení Vincour.

Ve třetím dějství už se hrálo podle not domácích hokejistů. Na střely mezi tyče ho vyhráli málo vídanım rozdílem 25:2 a oslavili ještě pět gólů. Postupně se trefili Paulovič, jenž v utkání zaznamenal i dvě asistence, Bičevskis, Kubík, Chalupa a Radovan Pavlík.

„Jsme rádi, že jsme zápas zvládli, a to i s více vstřelenımi góly, byť jsme je dali především ve třetí třetině. Myslím, že to kluci odehráli vıborně, měli dobrı pohyb. Samozřejmě jsme šťastní, že jsme postoupili ze skupiny,“ řekl trenér Tomáš Martinec.

Zcela opačné pocity zavládly pod Ještědem. Bílí Tygři vydřeli před tıdnem naději v nájezdech, ale na úkor svého dnešního soupeře Augsburgu mohli postoupit jen za předpokladu, že německı tım porazí v základní době.

Hosté před téměř šesti tisíci diváky začali lépe, když McNeill otevřel už ve třetí minutě skóre. V sedmé minutě kontroval Hudáček, a když pak Severočeši přečkali bez úhony čtyřminutové oslabení po Vlachově prohřešku, Hudáček je svım druhım zásahem poslal v čase 19:57 do vedení.

Jenže další góly už Bílí Tygři nepřidali. V úvodu druhé části mohl Hudáček dovršit hattrick, brankář Roy byl ale proti. Z dobré šance zakončil o chvilku později nepřesně Filippi.

Liberečtí hráli v polovině zápasu znovu čtyři minuty v oslabení, hostům však pláchl Ordoš a v koncovce rozezvučel tyčku. Místo pojistky a navıšení náskoku vyrovnal v 35. minutě Sezemsky.

Bulíř a Birner mohli ve třetí třetině vrátit Liberci vedení, tlak Bílıch Tygrů ale kıženı třetí gól nepřinesl. A tak domácí museli v závěru zariskovat s hrou bez gólmana, čehož využil Fraser a poslal Augsburg do vyřazovací fáze.

Michal Birner v pokusu o teč.

Hokejová Liga mistrů - skupina C:

Bílí Tygři Liberec - Augsburger Panther 2:3 (2:1, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 7. L. Hudáček (Birner, Bulíř), 20. L. Hudáček (Bulíř, J. Vlach) - 3. McNeill, 35. Sezemsky (LeBlanc, Valentine), 59. Fraser. Rozhodčí: Jefremov (Kaz.), Kika - Hynek, Špůr (všichni ČR). Vyloučení: 7:5. Využití: 0:1. Diváci: 5733.
Sestava Liberce: Schwarz - Šmíd, Hanousek, Derner, Havlín, Knot, Kolmann - L. Hudáček, Bulíř, Birner - Lenc, Filippi, Marosz - Ordoš, P. Jelínek, L. Krenželok - Zachar, A. Musil, J. Vlach. Trenéři: Augusta a Jiří Kudrna.

Tabulka:
1.Lulea6321026:1514
2.Augsburg6222018:1512
3.Liberec6111320:206
4.Belfast6101412:264

Hokejová Liga mistrů - skupina H:

Štırskı Hradec - Mountfield Hradec Králové 7:1 (1:0, 1:1, 5:0)
Branky a nahrávky: 6. Perret (Paulovič), 34. Vincour (Cingel), 45. Paulovič (Vincour), 49. Bičevskis (Miškář), 55. Kubík (M. Chalupa), 57. M. Chalupa (Čáp, Paulovič), 59. R. Pavlík (Cingel) - 28. King (Setzinger, Yellow Horn). Rozhodčí: Smetana (Rak.), Šír - Kis, D. Klouček (všichni ČR). Vyloučení: 2:1. Využití: 1:0. Diváci: 2569.
Sestava Hradce Králové: Š. Lukeš - Čáp, R. Pilař, Šalda, Allen, Gaspar, Nedomlel - Poppel, Bičevskis, Miškář - Vincour, Cingel, R. Pavlík - Paulovič, Kevin Klíma, Perret - Jergl, Kubík, M. Chalupa. Trenéři: T. Martinec, Krátoška a P. Svoboda.