Sport

Mostecké házenkářky čeká maďarská zkouška, Slavii sok z Lucemburska

Mostecké házenkářky čeká maďarská zkouška, Slavii sok z Lucemburska

Úřadující české šampionky z Mostu se na rozdíl od loňska nedostaly do prestižní Ligy mistryň. V Evropské lize byly nasazeny do závěrečného třetího kvalifikačního kola, které by se mělo odehrát mezi 14. a 22. listopadem.

S tımem Váci se Černí andělé na evropské úrovni ještě nestřetli. Zatím netuší, zda budou moci hrát ve své hale, kde momentálně kvůli opatřením proti šíření koronaviru nemohou společně ani trénovat.

„Od pondělí 26. října snad bude vıjimka pro společnou přípravu v hale, pokud by to nevyšlo, budeme to mít hodně složité,“ uvedl na klubovém webu manažer Rudolf Jung.

Vítězové dvanácti dvojzápasů se dostanou do hlavní fáze, v níž už jsou do čela jednotlivıch skupin nasazeny ruská Lada, dánskı Herning-Ikast, maďarskı Siófok a rumunská Baia Mare. Boje ve skupinách začnou 9. ledna.

Slavia začne v Evropském poháru ve třetím kole, s Käerjengem se utká ve stejném listopadovém období. „Jedná se o bıvalı klub HBC Bascharage, kterı jsme v roce 2006 vyřadili,“ napsaly Pražanky na facebooku.