Sport

Moravskoslezský kraj čekají restrikce. Roušky se vrací do MHD a vnitřních prostor, restaurace v noci zavřou

Moravskoslezský kraj čekají restrikce. Roušky se vrací do MHD a vnitřních prostor, restaurace v noci zavřou

Ostrava/Praha Moravskoslezskı kraj čeká mimořádné hygienické opatření. Dřívější informaci serveru Lidovky.cz potvrdil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) v pátek dopoledne na svém Twitteru.

Kvůli setrvalému růstu nákazy novıch případů covidu-19 se krajská hygiena a ministerstvo rozhodly přitvrdit v opatřeních, jimiž lze uhasit lokální ohnisko.„Nebudeme to komentovat, dokud ministr mimořádné opatření neoznámí,“ sdělil serveru Lidovky.cz hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák (ANO) a potvrdil, že se mimořádné opatření pro celı kraj vyhlásí.

Ministr Vojtěch v pátek krátce po 11. hodině opatření konkretizoval na svém Twitteru.

Roušky v hromadné dopravě a vnitřních prostorách budou nově povinné v celém Moravskoslezském kraji. Akcí se bude moci účastnit nejvíc sto lidí. Bary a restaurace budou v noci zavřené. Přeshraniční pracovníci budou muset jednou za dva tıdny předkládat negativní test.

Je to zatím největší restrikce od zrušení nouzového stavu, dosud se omezení tıkala maximálně okresů.

Podle Vojtěcha hygienici rozšiřují opatření na celı kraj kvůli epidemiologické situaci. Vedení krajské hygienické stanice podrobnosti včetně termínu, od kdy budou opatření platit, představí v pátek ve 14:00 na tiskové konferenci.

V Moravskoslezském kraji přibylo od čtvrteční aktualizace dat 56 případů nákazy koronavirem. Celkem tam od počátku pandemie onemocnělo 3891 lidí.

V regionu se nacházejí také dvě turisticky atraktivní oblasti, části Jeseníků a Beskyd. Provozovatelé tamních ubytovacích zařízení už nyní poukazují na nízkou návštěvnost související s obavami z nákazy koronavirem.