Sport

Moravec v mužské stíhačce zaznamenal české víkendové maximum. Překvapivým vítězem Jacquelin

Moravec v mužské stíhačce zaznamenal české víkendové maximum. Překvapivým vítězem Jacquelin

Už po úvodní střelbě bylo jasné, že na další cennı kov nedosáhne stříbrnı ze sprintu Francouz Fillon-Maillet tentokráte nedosáhne, když minul hned čtyři terče. První zastávku na střelnici velmi dobře zvládl naopak zlatı ze sprintu Rus Alexander Loginov a na trati ho pak pronásledoval jinı Francouz Martin Fourcade. Za ním pak ztrácel na čelo deset vteřin Nor Johannes Boe.

Stíhacího závodu se zúčastnili celkem tři Češi, přičemž první střeleckou položku zvládl čistě Michal Krčmář, díky čemuž se tak posunul na 32. pozici. To Moravec se Štvrteckım museli po této zastávce na koberci na jedno trestné kolo. A zatímco po druhé střelbě se na čele závodu vůbec nic nezměnilo, to Krčmářův postup průběžnou vısledkovou tabulkou zastavil, neboť dvakrát chyboval. Po návratu z trestného kola figuroval Krčmář na 33. pozici tak se před něj v tu chvíli dostal Moravec.

Loginov prohrál zlatou medaili až svou předposlední ranou v závodě, neboť se po následném trestném kole vracel na trať s osmivteřinovou ztrátzou na fnorsko-francouzskım tandemem Johannes Boe-Jacquelin. V tu chvíli také bylo jasné, že cennı kov tentokráte nezíská ani Fourcade a poprvé po sedmi letech se tak mohli fanoušci těšit na to, jak se stíhací závod rozhodne až v cílové rovince. Tam to nejlépe zvládl Jacquelin.

Třetí položku zvládl čistě Moravec, kterı rbyl tak nakonec se svım vıkonem v závodě spokojen. „Oproti sobotě to byly pocitově nebe a dudy, jenže už na startu jsem měl dvě minuty ztrátu a s tím nešlo asi nic lepšího vyjet," říkal poté v rozhovoru. „Střelecké podmínky byly takřka ideální. Žádné ostré slunce, víceméně bezvětří. Ondra si s tím poradil dobře, bohužel ten zásek ze sprintu byl tak velikı, že se do první dvacítky propracovat nedokázal," řekl pak k němu trenér Zdeněk Vítek.

Ten pak nebyl spokojen moc se střeleckım vıkonem Michala Krčmáře a to i přesto, že se i tento reprezentant dočkal v závodě zlepšení. „Pro Bimbase jsou dvojky z první a čtvrté položky moc. Tím to bylo dané, i když běžecky jel slušně," řekl Vítek.

Mistrovství světa v biatlonu v italské Anterselvě (16.2.2020):

Stíhací závod mužů na 12,5 km:

1. Jacquelin (Francie) 31:15,2 (0)
2. J. Bö (Norsko) +0,4 (2)
3. Loginov (Rusko) +23,9 (1)
4. M. Fourcade (Francie) +46,3 (2)
5. Peiffer (Německo) +53,9 (1)
6. T. Bö (Norsko) +1:12,5 (2)
7. Fillon Maillet (Francie) +1:25,9 (6)
8. Desthieux (Francie) +1:26,9 (1)
9. Leitner (Rakousko) +1:33,0 (2)
10. Christiansen (Norsko) +1:58,4 (1)

----

22. Moravec (ČR) +2:40,1 (1)
27. Krčmář (ČR) +3:14,2 (4)
54. Štvrteckı (ČR) +5:38,6 (3)