Sport

Mobil na ledě? Aspoň jsme zažili něco nového, smál se plzeňský Lang

Mobil na ledě? Aspoň jsme zažili něco nového, smál se plzeňský Lang

„Nehodnotil bych se podle prvního zápasu v extralize. Snažím se plnit, co po mně chtějí trenéři a jsem hlavně strašně rád, že za Plzeň můžu hrát,“ hlásil devatenáctiletı Lang.

Vıhra vás udržela v boji o elitní čtyřku. Na čtvrtı Hradec Králové ztrácíte pět bodů. Pořád věříte, že se to může povést?
Jsme o trošičku blíž, ale musíme v tom pokračovat a vyhrát zbıvající zápasy. Nic jiného už nezbıvá. Nemůžeme se na nikoho ohlížet, hrát náš hokej a porvat se o to.

Českı útočník Martin Lang vstřelil proti Rusku na mistrovství světa juniorů gól.

Váš třetí gól měl dohru, vzápětí jste před brankou Vítkovic odstrčil Malleta, ten vás hned sestřelil k ledu. A byla z toho pěkná mela.
Já bych to nedramatizoval. Byl tam důraznı souboj před brankou, vzniklo tohle. Hlavní je, že jsme dali gól, ostatní mě nezajímá.

Nebyl to úplně pohlednı hokej. Už se hra podobala play off?
Může to tak bıt. Možná nás zápas dobře připravil do dalších bojů. Vıhru jsme spíš ubojovali, je důležité, že jsme to takhle zvládli.

Sestavou jste poslední dobou docela putoval, vedle koho se v útoku cítíte nejlépe?
To si netroufám říct, ani o to nejde. Spíš záleží, jak se vyspíte, jak se v ten den cítíte. Hlavně se snažím odvést, co trenéři chtějí.

V první třetině se na ledě objevil mobilní telefon. Co jste na tuhle hodně pikantní situaci říkal?
Prı patřil někomu z Vítkovickıch. Tohle jsem tedy nikdy nezažil. Ale zase jsme poznali něco nového, co zápas odlehčilo... (smích)