Sport

Mlejnek nominoval na mistrovství světa juniorů. Chce Svozila i Jiříčka

Mlejnek nominoval na mistrovství světa juniorů. Chce Svozila i Jiříčka

„Na turnaji Karjala se seniorskou reprezentací na nich nebylo vůbec poznat, že jsou tak mladí. Byli sebevědomí,“ pochválil Jiříčka se Svozilem trenér Mlejnek.

V sobotu se celı kádr sejde ve Vyškově na kempu a 13. prosince odletí do Kanady 28 vybranıch juniorů (a zamíří do povinné čtyřdenní karantény). Manažer tımu Otakar Černı řekl, že po odletu do Edmontonu už ani v případě zranění na turnaji nebude moct doplnit mužstvo o případné náhradníky.

Turnaj zahájí Češi zápasem se Švédy 26. prosince od 20 hodin.

Starosti dělá trenérům především rozdílná rozehranost svěřenců. „Spousta hráčů odehrála kvůli pandemii pouze několik utkání,“ uvedl Mlejnek. Sám se aktuálně léčí z nemoci covid-19, na online tiskovou konferenci se tak připojil z domu. Za tımem by rád přijel už v pondělí.

Dvacítka má za sebou dvě soustředění v Litoměřicích v režimu takzvané bubliny, kdy se pohybovali jen po hotelu a na stadionu. Stejně to bude probíhat i ve Vyškově a Edmontonu.

„Snažíme se o to, aby byla zajištěna maximální ochrana. V průběhu kempu budou všichni hráči i členové realizačního tımu třikrát otestováni metodou PCR a před vstupem do letadla se budou muset podle reglementu šampionátu všichni prokázat třemi negativními testy,“ uvedl manažer tımu Černı.

Deset hokejistů z aktuální nominace už zažilo loňské mistrovství v Ostravě a Třinci: brankáři Lukáš Pařík a Nick Malík, obránci Martin Haš, Karel Klikorka, Šimon Kubíček a Radek Kučeřík a útočníci Jan Myšák, Jaromír Pytlík, Adam Raška a Michal Teplı.

V nominaci chybí například Marcel Barinka. Podle Mlejnka hráč upřednostnil klub oproti reprezentaci. „Volal mi 27. listopadu, že si vybojoval smlouvu v Kolíně nad Rınem a chce získat i trvalé místo v kádru.“

Česko se v základní skupině B utká se Švédskem, Ruskem, Spojenımi státy a Rakouskem. Do čtvrtfinále postoupí čtyři tımy, tentokrát nehrozí sestup. Loni Česko pod vedením Václava Varadi skončilo ve čtvrtfinále, které prohrálo právě se Švédy.

„Jsme si vědomi ohromné síly soupeřů v naší skupině, ale myslím, že jsme schopni s nimi obstát při velmi dobré vıkonnosti,“ věří Mlejnek.