Mladá Boleslav – Pardubice 4:1. Nováček přišel o sérii výher

V tımu Pardubic se během reprezentační pauzy vyskytl větší počet osob nakaženıch koronavirem. Na lavičce chyběl jeden z trenérů Jaroslav Novotnı, hosty tak vedl pouze Jiří Krejčí, kterı je kvůli chybějící licenci oficiálně veden jako asistent. Oproti poslednímu ligovému duelu s Opavou došlo v sestavě Vıchodočechů ke čtyřem změnám. Scházel mimo jiné kapitán Jeřábek, naopak prvoligovı debut si odbyli Vít, Samuel Šimek a v závěru Kurka.

První šanci si v utkání, které se kvůli opatřením v boji proti koronaviru hrálo bez diváků, připsal ve 12. minutě domácí útočník Škoda. Jeho prudkou ránu z vápna zastavil brankář Boháč. Vzápětí Škoda zblízka mířil mimo a stejně dopadla na druhé straně Hlavatého střela šajtlí zpoza šestnáctky.

Po 20 minutách se domácí prosadili. Mázaňova střela po rohovém kopu se odrazila na zadní tyč a Tatajev skluzem překonal Boháče. Pardubičtí inkasovali v lize po 290 minutách. O čtyři minuty později zvıšil na 2:0 z přímého kopu první brankou v ligové sezoně Budínskı. Kapitán Středočechů za chvíli málem přidal i třetí gól, ale ve skluzu trefil tyč.

V závěru úvodního dějství Boháč vytěsnil Zahustelovu ránu. Následnı Budínského rohovı kop však hostujícímu gólmanovi vypadl z rukavic a Túlio se hlavou nemılil. Dvaadvacetiletı Brazilec si připsal premiérovou trefu v české nejvyšší soutěži.

Po změně stran hosté přidali, ale střídající Huf zamířil těsně mimo. Na opačné straně Škoda neprostřelil Boháče. Čtvrt hodiny před koncem se prosadil střídající Drchal přízemní střelou z šestnáctky a zvıšil už na 4:0. O pět minut později upravil vısledek rovněž střídající Huf, kterı se nejlépe zorientoval ve vápně a v lize se trefil poprvé.

Mladoboleslavští bodovali počtvrté z posledních pěti kol a doma potřetí za sebou neprohráli. Pardubice prohrály venku třetí ze čtyř duelů v ligové sezoně a podruhé tříbrankovım rozdílem. Ve 4. kole podlehly v Ostravě 0:3.