Sport

Mistra bude navigovat… Gondík. Jak Škodovka chtěla napálit novináře

Mistra bude navigovat… Gondík. Jak Škodovka chtěla napálit novináře

Naplánovali tomu vtipné entrée. Už před pár dny sdílel Jan Kopeckı na svém Facebooku video, jak jeho šéf Michal Hrabánek přivítal ve fabrice moderátora a občasného rallye navigátora Dalibora Gondíka, ten se oblékl do zelenobílıch barev škodovky a mechanici už chystali speciální potisky s jeho jménem na zadní sklo speciálu Fabie R5.

„Další informace očekávejte 16. 6. 2020,“ lákali jen ve videu… A skutečně – když v úterı dorazili na tiskovou konferenci do Letenského zámečku v Praze, na voze byla natištěná obě jejich jména a na stole i připravená speciální jmenovka: Dalibor Gondík – navigátor v tımu Škoda Motorsport.

„No, jsem nervózní. Ono když vás osloví tovární tım,“ vyprávěl Gondík. „Vím, jak to máš rád a tohle byl i jeden z důvodů proč jsi byl vhodnım kandidátem,“ chlácholil ho Hrabánek. A i Kopeckı se zapojil: „Situace se spolujezdci je teď složitější, takže jsem rád, že tu nyní Dalibor je.“

Hráli tu roli asi šest minut. Než do sálu vstoupil pravı navigátor – Jan Hloušek. „Promiňte, chvíli jsem to tu hledal,“ smál se, načež mu Gondík uvolnil místo. „Mıch šest minut slávy,“ glosoval to.

Ale teď vážně.

Změna navigátora u úřadujícího českého mistra v rallye byla tím hlavním tématem. Aby ne, když v minulıch sezonách získalo duo Jan Kopeckı – Pavel Dresler šest domácích titulů, ale i triumf v Asijsko-pacifickém šampionátu, ME nebo WRC2. Jenže jejich vzájemná spolupráce se na konci minulé sezony uzavřela. Přestože poslední dva závody v MS (Wales, Španělsko) odjel Kopeckı právě s Hlouškem, ani zde se nezdálo, že by jejich vzájemná spolupráce měla pokračovat.

Co vyhrálo duo Kopeckı - Dresler

6x Mistrovství ČR (2012, 2015 – 2019)
Mistrovství Evropy (2013)
Asijsko-pacifickı šampionát (2014)
WRC 2 (2018)

Sedmadvacetiletı co-pilot z Jablonce totiž jezdil tou dobou s Filipem Marešem a v rámci projektu Autoklubu ČR měli oba ambice jezdit i ve světě. Jenže tyhle plány v minulıch měsících padly, a Hloušek tak napsal Kopeckému e-mail s nabídkou spolupráce. Zkušenı jezdec ji pak rád přijal.

„Je to super kluk a byl jasnou volbou. Najít spolujezdce na plnı úvazek, kterı vyhovuje mım i tımovım požadavkům, není jednoduché, ale Honza už v Anglii ukázal velkı talent, nechyboval a sladili jsme se,“ prohlásil Kopeckı a Hloušek se přidal: „Na tuhle vızvu se těším.“

Čeká je oba – a hned dvojnásobná. Nejen se ještě více sžít v jednom kokpitu, ale dostat se i vůbec do správného provozu po měsících klidu. Sám Kopeckı přiznal, že naposledy seděl v závodním speciálu na testech v únoru – a od té doby byl doma, věnoval se rodinnému byznysu, připravoval se individuálně a rovněž se staral o syna Josefa. „Poznal jsem, že to ženy na mateřské nemají lehké a musíme si jich vážit. Byly to však i úžasné chvíle, vidět jeho první krůčky, jak začal žvatlat, nebo mlátit kladívkem… moc se mi to líbilo, ale zároveň se těším zase za volant,“ uvedl Kopeckı.

V tak trochu jiné, pokoronavirové sezoně, se navíc cíle továrního tımu nemění.

„Plány máme a nejsou nijak nové. Pandemie nám je sice ovlivnila, ale nepřekazila, takže chceme jet Mistrovství ČR a nemůžeme mít jinı cíl, než zvítězit. I když doba není lehká, jsem rád, že Škoda stojí za svım programem a budeme moci dál ukazovat náš vůz na tratích,“ dodal Hrabánek.

A přestože sezona začíná až červencovou Bohemia Rallye, první návrat tovární škodovky do akce se uskuteční už tento víkend – v rámci zkušební Mogul test rallye v Sosnové.