Sport

Mistr světa MotoGP Márquez je po druhé operaci, v Brně startovat nebude

Mistr světa MotoGP Márquez je po druhé operaci, v Brně startovat nebude

Lékaři Márquezovi při nejnovějším zákroku vyměnili poškozenou titanovou destičku, která mu zraněné místo fixovala. V barcelonské nemocnici musí nyní šestinásobnı šampion MotoGP strávit nejbližších 48 hodin a vzhledem k nedostatku rekonvalescence se po dohodě s tımem rozhodl českou GP vynechat. V Brně, kde Márquez ovládl nejsilnější třídu v letech 2013, 2017 a 2019 a v roce 2012 triumfoval i v Moto2, začne závodní program pátečními tréninky.

„Před třinácti dny se podrobil operaci a nyní se vrátil na operační sál,“ oznámil v prohlášení ošetřující lékař Xavier Mir. „První zákrok byl úspěšnı, ale oproti očekáváním byla destička nedostačující. Zatěžování operovaného místa mělo za následek její poškození,“ vysvětlil operatér, proč musel bıt fixační prostředek vyjmut a nahrazen novım.

Sedmadvacetiletı Márquez podle všeho doplatil na snahu o brzkı návrat na dráhu a nadměrné zatěžování poškozeného místa. „Musíme teď počkat 48 hodin, než bude možné znovu posoudit jeho zdravotní stav,“ konstatoval Mir. Nedlouho poté tım oznámil Márquezovu absenci. „Po heroickém návratu v Jerezu jen čtyři dny po operaci přijde Marc Márquez o závod v Brně,“ konstatoval tım Repsol Honda v prohlášení.