Sport

Místo klidu horor! Mahomesovi málem utrhli hlavu, Kansas spasil náhradník

Místo klidu horor! Mahomesovi málem utrhli hlavu, Kansas spasil náhradník

Devítibodové vedení v kapse a pod centrem nejlepší quarterback na světě. Chiefs to v polovině třetí čtvrtiny divizního kola proti Browns neměli špatně rozehrané. Pak se ale Patrick Mahomes rozběhl s míčem a dostal naloženo od linebackera soupeře Macka Wilsona. Při pádu si Mahomes viditelně neublížil, v souboji na zemi ho ale Wilson vzal za hlavu a potáhl si ho jako látkovou panenku.

„Oh! Oh! Je absolutně zmatenı!“ hlásil televizní komentátor s netajenım zděšením.

Mahomes se zvedal nahoru jako boxer po knockoutu. A jestli něco NFL chce, tak tohle ne. Mahomes je tváří ligy, mladım géniem, kterı hraje jako by spadl z vesmíru. A taky si podle toho vydělává.

Jenže teď musel povinně do lékařského stanu, pak rovnou do šatny. A za chvíli už v televizní grafice svítila informace: Mahomes je ze hry kvůli podezření na otřes mozku. Do hry tak místo hvězdy musel pětatřicetiletı veterán Chad Henne, kterı naposledy pravidelně hrával při svém angažmá v Jacksonville před sedmi lety.

Bylo to něm a Henne nezklamal. Hodil sice hloupou interception, kterou Browns zachytili ve vlastní end zoně. Ale v kritickıch momentech před koncem zápasu zářil. Úžasnım třináctiyardovım během se během klíčového drivu dostal ze zoufalé pozice, pak přihrávkou na Tyreeka Hilla zařídil první down a tím bylo hotovo. Browns už mohli jen sledovat, jak ubíhá čas.

Chiefs jsou tedy v konferenčním finále, kde je čekají Buffalo Bills. Jenže bude hrát v neděli Mahomes? V prvních hodinách po zápase to zatím vůbec nebylo jasné.

„Dostal ránu zezadu do hlavy. Teď se mu daří skvěle. Takže to je pozitivní. Prošel všemi úkony, kterımi měl,“ hodnotil se znatelnou nadějí kouč Chiefs Andy Reid.

Zatím je ale ještě příliš brzy. Otřesy mozku jsou nevyzpytatelná zranění. Chiefs se o Mahomesově nasazení rozhodnou až v průběhu tıdne.

„Je v protokolu, kterım musí projít, aby mohl hrát v konferenčním finále,“ vysvětloval NFL insider ESPN Adam Schefter. „Chiefs jsou opatrně optimističtí, že to tak bude. Ale nevíme, jak věci půjdou. Stává se, že hráči se v pondělí cítí dobře, ale pak se jejich stav zhorší.“

Tady se možná rozhoduje o vítězi Super Bowlu. Protože Bills se skvělım mladım quarterbackem Joshem Allenem, zbraněmi v útoku a neúprosnou obranou, budou pro Chiefs soupeřem i s Mahomesem v sestavě.

„Pokud by Mahomes nemohl hrát, Bills budou lehkım favoritem,“ řekl pro ESPN John Murray, bookmaker z Las Vegas.