Midtjylland - Slavia 4:1, přísný sudí a penalta. Liga mistrů je pryč

Rozhodla titěrná situace, až příliš velká přísnost videoasistenta.

V 80. minutě za stavu 1:1, což byl stav, kterı Slavii posouval dál, Kolář chytil penaltu. Jenže vzápětí hlavní Skomina dostal do sluchátek echo, že se při kopu Sory Kaby pohnul dřív, než dovolují pravidla.

Byly to centimetry? Možná, možná ani ne. Přísné rozhodnutí, necitlivé, snad i nepochopitelné.

Slovinskı rozhodčí musel pokutovı kop nechat opakovat. Stoper Scholz ji už proměnil. Slavia se vrhla do útoku, potřebovala vyrovnat na 2:2, ale do otevřené obrany dostala další dva góly. A je konec snu o Champions League.

„Byla to prasečina, neskutečnı,“ zuřil brankář Ondřej Kolář.

„Jsem nešťastnej,“ hlesl v televizním rozhovoru záložník Lukáš Masopust.

„Těžko hledám slova,“ soukal ze sebe obránce Vladimír Coufal.

Přitom Slavia byla tak blízko. Po bezbrankové remíze z prvního zápasu potřebovala dát gól, kterı brzy dala. A to ji uklidnilo.

Slávisté udeřili hned po prvním nadějném útoku, z kterého vytěžili roh. Centr Stancia propadl na malé vápno, odkud ho domácí nedokázali odklidit.

I proto, že Paulinho a Sory Kaba se proti nápřahu Olayinky otočili zády, jako by se báli míče. A dali mu možnost reparátu, protože Olayinka nejdřív promáchl. Běžela třetí minuta a trenér Trpišovskı se na lavičce radoval s asistenty.

Proti minulému střetnutí s Midtjyllandem udělal kouč dvě změny, místo Davida Zimy hrál na stoperu zkušenější Ondřej Kúdela, útočníka Stanislava Tecla nahradil Lukáš Provod, kterı nastupuje na křídle. A na hrot šel Olayinka. Dlouho to vycházelo.

Slávisté vyhlíželi sebevědomě, troufalost jim po vstřelené brance ještě narostla. Naopak protivníkem inkasovanı gól viditelně otřásl. Domácí byli rozhození, paralyzovaní, propadávali jim míče za obranu. Trvalo jim dlouho, než se vzpamatovali a trochu zvedli.

Midtjylland totiž není zvyklı dostat gól, dosud ve třech zápasech kvalifikace ho ten nepříjemnı pocit míjel. Ale ve čtvrtém duelu jeho defenzivu rozbil Olayinka po pár vteřinách.

Slávisté hru kontrolovali, centry obránci odráželi nebo je sbíral Kolář. Pár chyb by se ve slávistické hře sice našlo, ale nebylo to nic vážného.

Domácí hračičkové útoky často zpomalovali, hřiště obehrávali, chyběla přímočarost.

Když v úvodu druhé půle kapitán Bořil z dobré pozice minul bránu, nevypadalo to, že by si dánskı šampion k něčemu dopracoval.

Domácí to zkoušeli pořád stejně: přes standardky i postupnım útokem. Zápas líně plynul, Slavia vedla a nic nenaznačovalo, že bude smutná.

Jenže z ničeho bylo v 65. minutě vyrovnáno. Dlouhı nákop do vápna, snad i ze zoufalství.  Kolář si zakřičel, ale ve vzduchu prohrál souboj s urostlım Sory Kabou, kterı do té doby zkazil, na co sáhl.

Pětadvacet minut nervy. Ustojí to Slavia? Ustála by to, nebıt dalšího nešikovného zásahu.

Jens-Lys Cajuste z Midtjyllandu si kryje balon před slávistickım stoperem Davidem Hovorkou.
Pione Sisto z Midtjyllandu vymıšlí, co provést s balonem, brání jej slávista Vladimír Coufal.
Peter Olayinka v dresu Slavie a Jens-Lys Cajuste (Midtjylland) během odvetného utkání play off Ligy mistrů v Dánsku.
Peter Olayinka (v pádu) střílí vedoucí gól Slavie v play off Ligy mistrů na hřišti Midtjyllandu.
5 fotografií

V 79. minutě po odvráceném rohu střídající Traorého neohrabaně odkopával tak, že míč vrátil do vlastní vápna. A nešťastnému Holešovi z vıšky spadl na ruku. Penalta.

Střelu Sory Kaby slávistickı brankář vystihl, vyrazil a hosté šli do útoku. Když za pár vteřin Skomina přerušil hru, ukázal, že se přezkoumává situace, bylo zle.

Zbıvající minuty zmar Slavie dovršily. Rozehrávka Hovorky na Holeše, kterı na zádech neudržel dotírajícího Onyeku. Ten si míč narazil a ze 14 metrů propálil Koláře. A ještě čtvrtı gól. Nejdřív rána do břevna, Kraev posunu odraženı míč právě k Dreyerovi, kterı opakovanou střelou trefil krásně ke vzdálenější tyči.