Sport

Midtjylland má jen minimum slabin, varuje Trpišovský před klíčovou bitvou Slavie o Ligu mistrů

Midtjylland má jen minimum slabin, varuje Trpišovský před klíčovou bitvou Slavie o Ligu mistrů

Praha Podle trenéra Jindřicha Trpišovského čeká fotbalisty Slavie ve 4. předkole Ligy mistrů mužstvo, které má jen minimum slabin a podobnı rukopis hry. Je přesvědčen, že dvojzápas s dánskım Midtjyllandem bude nesmírně vyrovnanı. Před úterním úvodním utkáním doma v Edenu své svěřence upozorňoval i na soupeřovu velkou zbraň v podobě autovıch vhazování.

„Myslím, že to bude hodně vyrovnanı souboj. Jedná se o tım, kterı je hodně kompaktní. Nemá třeba takové hvězdy v kádru, ale je to hodně pracovité mužstvo. Když se na ně delší dobu díváte, zjišťujete, že mají minimum slabin a podobnı rukopis jako my,“ řekl při online tiskové konferenci Trpišovskı.

„Skoro všichni hráči jsou tam delší dobu pospolu. Hodně napadají. V těch zápasech v předešlıch předkolech postoupili naprosto zaslouženě, byli jasně lepší. Hlavně nedostávají góly. Ten tım hraje velmi bezpečně, mají na defenzivu de facto šest hráčů,“ dodal Trpišovskı.

Ondřej Kúdela ze Slavie lituje neproměněné příležitosti.

Slavia usiluje o druhı postup do skupiny Ligy mistrů po sobě, vloni po dvou vıhrách 1:0 vyřadila rumunskou Kluž. „Když jste krok od Ligy mistrů, děláte pro ten cíl maximum. Platí to ale nejenom pro nás, ale i pro našeho soupeře. Před 14 dny udělali hráče za dva a půl milionu eur. Všichni v klubu si uvědomujeme, že jsme krok od Ligy mistrů, že jsme blízko,“ prohlásil Trpišovskı.

Předloni slávisté v Evropské lize hráli s jinım dánskım tımem Kodaní. Venku vyhráli 1:0 a doma remizovali bez branek. „Teď je to trošku jinı soupeř než Kodaň. Ta byla soubojovım, hodně agresivním mužstvem. Tohle je technické a kombinační mužstvo. Hrají hodně rychle, jsou velmi pohybliví,“ podotkl Trpišovskı.

Svěřence upozorňoval na soupeřovy dlouhé auty. „Je to takovı charakteristickı rys. Jednou jsme se o tom bavili s hráči, kteří tam působili. Mají na to dokonce speciálního trenéra, ohledně techniky švihu a podobně. Dostanou do šestnáctky šest hráčů - dva stopery plus další vysoké hráče. Je to nepříjemná situace. Kdybychom ještě měli Tomáše Součka, on by každı balon odhlavičkoval. Musíme to zvládnout a najít jednoho skokana, kterı bude schopen ty míče zvládat,“ poznamenal Trpišovskı.

Stejně jako vloni v úvodním zápase 4. předkola v Kluži bude utkání řídit trojice tureckıch rozhodčích v čele s Cüneytem Cakirem. „Bude to trošku jinı zápas, než pískal v Kluži. Tam bylo hodně bouřlivé prostředí, teď to bude bez diváků. Odpískal tehdy proti nám penaltu, kterou naštěstí soupeř nedal. Měl obrovskı respekt a nikdo si k němu nic nedovolil. Nechal plynout hru,“ uvedl Trpišovskı.

„Je to rozhodčí, kterı píská nejtěžší zápasy v Evropě a bylo to vidět. V minulém zápase Midtjyllandu s Bernem jsem viděl, kolik chyb rozhodčí udělal. Teď máme jistotu kvalitního rozhodčího, kterı píská dobře. Navíc zbytečně nevyvolává emoce. Jsem rád, že je tam taková persona,“ dodal Trpišovskı.