Sport

Michal Barinka se po brzkém konci ve Vítkovicích vrací do Komety Brno

Michal Barinka se po brzkém konci ve Vítkovicích vrací do Komety Brno

„Příchod Michala Barinky je reakcí na to, že kvůli mistrovství světa juniorů nám může několik tıdnů chybět Standa Svozil a že obránci působící v NHL se mohou vrátit do svého působiště,“ řekl klubovému webu majitel, generální manažer a hlavní trenér Komety Libor Zábranskı.

Barinka přišel do Komety v roce 2017 po tříletém působení v pražské Spartě a pomohl Brnu k obhajobě titulu. Po dvou letech v jeho dresu odešel do Kladna.

V této sezoně za Vítkovice sehrál tři zápasy a nebodoval. Ve dvou duelech vypomáhal i kladenskım Rytířům, kteří sestoupili do první ligy.

Rodák z Vyškova má v extralize, kde hrál i za České Budějovice a Vítkovice, na kontě 586 zápasů a 129 bodů za 38 branek a 91 asistencí. V roce 2002 jej ve druhém kole na 59. místě draftovalo Chicago, za které sehrál v NHL 34 utkání a zaznamenal dvě asistence.

V zámoří nastupoval také na farmách v AHL za Norfolk a Binghamton, působil také ve Švıcarsku v Bernu a Fribourgu i v KHL v dresu Jaroslavle.

Barinka startoval na třech světovıch šampionátech a na olympijskıch hrách v roce 2014 v Soči. V dresu české reprezentace sehrál 62 utkání a vstřelil dvě branky.