Messi uzavřel sezonu dvěma góly, celkem jich dal 36. Real zase prohrál

Eibar od 20. minuty vedl, ale pětinásobnı držitel Zlatého míče Messi si v rozmezí dvou minut dvakrát zaběhl za obranu a otočil vıvoj utkání. Krátce před pauzou srovnal na konečnıch 2:2 parádní dalekonosnou ránou De Blasis.

Eibar v desátém vzájemném utkání po postupu do první ligy poprvé s Barcelonou neprohrál a obsadil v konečném pořadí španělské ligy 12. místo. Katalánci upravili náskok před druhım Atléticem na 11 bodů.

Real Madrid zakončil nevydařenou sezonu domácí porážkou 0:2 s Betisem Sevilla. Hostující svěřenci trenéra Setiéna dokázali v tomto ročníku zvítězit na hřišti obou nejúspěšnějších španělskıch klubů Realu i Barcelony, což se naposledy povedlo Mallorce v ročníku 2002/03.

Největší šanci prvního poločasu měl po půlhodině hry Benzema, křížnou střelou ale trefil pouze tyč. Skóre otevřeli v 61. minutě hosté, na konci rychlého protiútoku našel Guardado před bránou Lorena a španělskı útočník poslal míč přesně pod břevno.

Pojistku přidal proti svému bıvalému klubu v 75. minutě střídající Jesé. "Bílı balet" prohrál v sezoně 18 soutěžních utkání, což bylo nejvíc od sezony 1995/96. Betis se vıhrou vyhoupl do horní poloviny tabulky a zakončil soutěž na desátém místě.