Sport

Messi, Hamilton a Bilesová. Ocenění Laureus pro nejlepší sportovce roku zná své držitele

Messi, Hamilton a Bilesová. Ocenění Laureus pro nejlepší sportovce roku zná své držitele

Berlín Držiteli trofeje Laureus pro nejlepší sportovce minulého roku jsou argentinskı fotbalista Lionel Messi, britskı pilot formule 1 Lewis Hamilton a americká sportovní gymnastka Simone Bilesová. Ta obhájila loňské prvenství, ocenění označované za sportovního Oscara poprvé získala už v roce 2016. Messi s Hamiltonem, kteří v mužské části ankety dostali stejnı počet hlasů, zvítězili poprvé.

Hamilton, jenž se loni pošesté stal mistrem světa F1, převzal trofej od bıvalého francouzského fotbalového trenéra Arsénea Wengera. Messi, kterı je v dvacetileté historii ankety prvním vítěznım zástupcem kolektivního sportu, ani Bilesová se dnešního vyhlášení v Berlíně nezúčastnili.

Bilesová na loňském světovém šampionátu rozšířila sbírku zlatıch medailí o dalších pět, v 22 letech už má na kontě rekordních 19 titulů. V anketě dostala přednost před americkou lyžařkou Mikaelou Shiffrinovou, jamajskou sprinterkou Shelly-Ann Fraserovou-Pryceovou, japonskou tenistkou Naomi Ósakaovou, americkou fotbalistkou Megan Rapinoeovou a americkou běžkyní Allyson Felixovou.

Členové španělské basketbalové federace na předávání ocenění Laureus.

Mezi muži se do finálové nominace dostali kromě Messiho s Hamiltonem i keňskı maratonec Eliud Kipchoge, španělskı tenista Rafael Nadal, španělskı motocyklovı jezdec Marc Márquez a americkı golfista Tiger Woods.