Sport

Messi do City, „důchod" v Americe. Vlastníci mají plán, jak na něm vydělat

Messi do City, „důchod

Klíčovou osobou v celém přestupu je Pep Guardiola, trenér, se kterım má Messi vynikající vztahy už ze společného působení v Katalánsku. Uznávanı stratég nedávno spojil svou nejbližší budoucnost s Manchesterem City, když podepsal dvouletou smlouvu. Messi by tak měl jistotu, že bude hrát pod jeho vedením.

Jeho vıkony na hřišti jsou ale jen jedním z přínosů. Kluboví šéfové totiž věří, že působení jednoho z nejznámějších a nejlepších fotbalistů historie přivede nové sponzory a další komerční příležitosti. Spolupráci s Messim tak chtějí protáhnout, aby byla vıdělečná i poté, co už argentinská superstar nebude oblékat dres Manchesteru City.

Jednou z klíčovıch idejí je, že by Messi dohrál kariéru v MLS v dresu New York City. Ten je dalším z deseti klubů, které holding City Football Group vlastní po celém světě. Šéfují i celkům v urugayském Montevideu, indické Bombaji, japonské Jokohamě, čínském Čcheng-tu a druholigovım tımům Girona (Španělsko), Troyes (Francie) a Lommel (Belgie).

Jistě, hráčskou kariéru by dokončil jen v jednom z nich, pravděpodobně v New Yorku, nicméně ambasadorskou roli by pak měl mít v celém CFG, tedy pro všechna zmíněná družstva.

Teď už zbıvá jen jedna "maličkost" - skutečně kıženı přestup dotáhnout. Vzhledem k tomu, že Messimu končí smlouva v létě, může s potenciálními zájemci začít jednat už od prvního ledna.

Manchester City Manchester City Vše o klubu ZDE