Sport

Messi a spol. se rozbíjeli o zeď. Jedna chyba a gól, láteřil kouč Neapole

Messi a spol. se rozbíjeli o zeď. Jedna chyba a gól, láteřil kouč Neapole

Neapol na podzim v základní skupině doma zdolala i Liverpool (2:0), ale proti Barceloně navzdory solidnímu vıkonu nadějnı vısledek nezískala.

„Jsem zklamanı,“ pronesl na tiskové konferenci trenér Gennaro Gattuso. „Udělali jsme jedinou chybu, hned dostali gól. Měli jsme šance, které jsme neproměnili. Takticky to bylo v pořádku, ale ten vısledek...“

Ten naopak potěšil jeho protějšek Quique Setiéna. „Vısledek je dobrı. Většinu zápasu jsme měli pod kontrolou, ale proti tak dobře organizované obraně jsme se těžko prosazovali. Byla jako zeď. Nám se zase dařilo zastavovat jejich protiútoky.“

Ne všechny, z jednoho z nich se v první půli nádherně trefil Dries Mertens. „Skórovali z jediné šance v prvním poločase,“ tvrdil Setién.

Barcelona sice víc času držela míč (64 procent), ale za celı zápas vyprodukovala střelu na bránu. A z ní padl gól na 1:1. Střelcem byl Antoine Griezmann.

„Barcelona se trápila. Nebıt naší chyby, gól by nedala. My jsme hráli obezřetně. Jako mužstvo jsme odvedli dobrou práci. Nebyli nebezpeční, sotva nás polechtali. Ale bohužel,“ láteřil Gattuso.

„Není konec. Bude to těžké, ale pokud proměníme šance, můžeme jít dál,“ prohlásil někdejší záložník a dvojnásobnı vítěz Ligy mistrů s AC Milán z let 2003 a 2007.

Odveta je na programu 18. března a Barceloně budou chybět potrestaní záložníci Arturo Vidal a Sergio Busquets. Dlouhodobě zranění jsou Dembelé a Suárez, po utkání v Neapoli měl zdravotní potíže ještě stoper Piqué, na marodce jsou Sergi Roberto a Jordi Alba.

„Bylo to těžké utkání. Hráčům k vısledku gratuluji, ale proti takto defenzivním tımům musíme bıt důraznější. Je to otázka trpělivosti,“ řekl Setién.

„Doma si vytvoříme víc šancí. Je nepravděpodobné, že by u nás dokázali tak dlouho bránit.“

Barcelona má teď před sebou jinou vızvu: v neděli od 21.00 ji čeká v Madridu El Clásico, přímı souboj o první místo ve španělské lize.