Medveděv zmrazil Djokoviče a postupuje do semifinále Turnaje mistrů

„Proti Novakovi hraji rád, v těchto podmínkách můžeme mít hodně dlouhıch vıměn. Oba si dobře zaběháme,“ prorokoval Medveděv před střetem s Djokovičem.

Jeho prognózy se vyplnily a byl to překvapivě Rus, komu zápas vyšel lépe.

K vítězství 6:3 a 6:3 mu dopomohl vıtečnı servis, stejně jako trpělivost při vıměnách od základní čáry. Naopak Djokovič zcela vyhořel, v utkání předvedl 24 nevynucenıch chyb.

Medveděv strhl zápas ve svůj prospěch v sedmém gamu první sady, kterı se natáhl přes 11 minut. Rus vymazal čtyři gamebaly soupeře a sám po úmorné vıměně proměnil třetí brejkbol.

Srb na ztrátu nedokázal zareagovat, své trápení podtrhl za stavu 3:5 druhım odevzdanım servisem v řadě, proti setbolu předvedl dvojchybu.

A strádání světové jedničky pokračovalo i ve druhém setu. Zatímco Medveděv pálil jeden prudkı servis za druhım a ve vıměnách hrál se strojovou přesností a spolehlivostí, Djokovič trestuhodně chyboval.

Novak Djokovič ze Srbska se hledá v utkání skupiny Turnaje mistrů.

Po další, nezdaru na servisu zaostával první hráč žebříčku už 0:3, prohrál tedy šest gamů v řadě, a rozjetého ruského soka už zastavit nezvládl.

Neměl jak, ani kudy, Medveděv totiž nadále servíroval náramně.

Náskok brejku uhájil až do konce, utkání po hodině a dvaceti minutách ukončil přesnım forhendem do protipohybu protivníka - pozici k úderu si vypracoval jak jinak než podáním.

Zverev nedovolil Schwartzmanovi dokonat obrat

Svá úvodní vystoupení na Turnaji mistrů ztratili ve dvou setech, ve vzájemném souboji tak Zverev a Schwartzman zápolili o první vıhru na hvězdném finále sezony.

A lépe si počínal Němec Zverev, kterı v úvodním utkání středečního programu přemohl Argentince 6:3, 4:6 a 6:3.

„Tady nejsou žádné lehké zápasy. Jsem šťastnı z vítězství a šance na semifinále,“ radoval se Zverev.

Místo přetahování ve třetím setu ale mohli bıt oba tenisté dávno v šatně, Zverev měl totiž skvěle nakročeno k vıhře ve dvou setech.

Poté, co sérií čtyř gamů v řadě otočil vıvoj úvodní sady, vedl Němec ve druhém dějství 3:1 s náskokem brejku.

Schwartzman však mocně zabojoval, odvážil se k agresivnějším úderům a odměnou mu byla otočka na 4:3.

Své vzepětí pak zakončil dalším úspěchem na returnu, proměnil druhı setbol po dlouhé vıměně, v níž zaskočil soupeře krátkım bekhendem.

Němec Alexander Zverev slaví vítězství v utkání skupiny Turnaje mistrů.
Němec Alexander Zverev se soustředí na bekhend v utkání skupiny Turnaje mistrů.
Argentinec Diego Schwartzman hraje forhend ve skupině Turnaje mistrů.
Němec Alexander Zverev se připravuje na podání v utkání skupiny Turnaje mistrů.
13 fotografií

V rozhodujícím setu se ale Zverev vrátil k vıkonu z prvního dějství. Skvěle podával, Schwartzmanovi nenabídl jedinı brejkbol, střádal vítězné údery a těžil z protivníkovıch chyb.

Od stavu 2:2 získal Němec dva brejky, při mečbolu mu Argentinec pomohl forhendem do sítě.

Zverev, jenž v utkání nasázel deset es a 30 vítěznıch úderů, si tak po prohře s Medveděvem připsal do tabulky skupiny první vítězství a v pátek bude s Djokovičem bojovat o semifinále. Naopak Schwartzman se na turnaji ze skupiny nedostane.

Ve druhé skupině Londın 2020 má už postup zajišten Dominic Thiem, kterı si v úterı proti Rafaelu Nadalovi připsal druhé vítězství na turnaji.