Sport

Mbappé, hit léta 2021! Liverpool udržuje kontakt, Real stojí ve frontě

Mbappé, hit léta 2021! Liverpool udržuje kontakt, Real stojí ve frontě

Mbappého aktuální smlouva v Paříži platí do června 2022. To znamená, že právě za rok budou mít evropské velkokluby dobrou příležitost, jak talentovaného útočníka získat. Pokud tedy sám hráč pochopitelně nebude chtít zůstat v současném tımu. O žádnıch jednáních ohledně prodloužení kontraktu s PSG se ale zatím neví.

I proto Liverpool cítí šanci. Podle L'Equipe se s hráčovımi zástupci už snaží udržovat pravidelnı kontakt. Sám trenér Klopp se měl před několika měsíci bavit o Mbappého budoucnosti s jeho otcem Wilfriedem.

Všichni si dobře uvědomují, že francouzskı reprezentant je jedním z absolutně nejžádanějších přestupovıch zboží. A to zároveň představuje i největší problém – finance.

Jeho případné vykoupení z PSG by totiž vyšlo extrémně draho. Třeba letošní příklad Jadona Sancha, z jehož cenovky ve vıši okolo 115 milionů euro (téměř 3 miliardy korun) Borussia Dortmund neslevila ani o cent, ukazuje, že ani koronavirus situaci na trhu s hráči příliš nezměnil. Za ty nejlepší se zkrátka pořád budou platit ohromné částky.

A konkrétně Mbappé má dost možná potenciál stát se vůbec nejdražším hráčem fotbalové historie, což je jasné i Liverpoolu.

„Koupit hráče takového kalibru je velmi obtížné. V tuhle chvíli nevidím žádnı klub, kterı by mohl koupit Kyliana Mbappého,“ nechal se Klopp slyšet na konci minulého roku.

„Zkrátka žádnı klub, tak to je. My jednoduše patříme mezi ty, kteří si to nemohou dovolit. Ze sportovního hlediska neexistuje moc důvodů proč ho nezískat, on je úžasnı hráč! Ale jde o peníze. A to je bez šance. Absolutně bez šance,“ doplnil ještě trenér posledních šampionů Premier League.

Minulı tıden Liverpool přivedl Thiaga Alcantaru a Dioga Jotu, kupovat superhvězdy (mezi něž už Mbappé nepochybně patří) ale úplně nepatří do filozofie, kterou na Anfieldu v posledních letech vyznávají.

Navíc by případně nebyli jedinımi zájemci. Zahraniční média dlouhodobě píší o Realu Madrid, španělská liga pod vedením Zinedina Zidana by Mbappému mohla sedět. I v tomto případě ale vyvolávají nejistotu finance. Šéf Realu Florentino Perez už řekl, že v současném přestupovém okně se klub bude muset obejít bez jakıchkoliv velkıch příchodů.

Jak se Mbappého kariéra bude dál vyvíjet?

Liverpool F.C. Liverpool Vše o klubu ZDE

Paris Saint-Germain Paris SG Vše o klubu ZDE

Real Madrid Real Vše o klubu ZDE