Sport

Matka hvězdy NBA je v kómatu. Berte koronavirus vážně, prosí hráč

Matka hvězdy NBA je v kómatu. Berte koronavirus vážně, prosí hráč

213 cm vysokı dlouhán patří k nejlepším mladım hráčům NBA: letošní průměry 26,5 bodu a 10,8 doskoku na zápas ho s přehledem řadí mezi naprostou elitu ligy. Teď ale Karl-Anthony Towns svádí nejtěžší boj.

„Když ji odváželi, říkal jsem jí, jak moc jí miluju. Každı den jsem jí říkal, jak moc jí miluju. Pro celou naši rodinu je to hodně těžké. Je hlavou naší domácnosti. Ona je šéf.“ Tak popisoval Towns svou matku, která je nyní v kómatu.

24letı basketbalista se rozhodl svěřit se fanouškům a varovat je tak před pandemií koronaviru. „Tahle nemoc se nesmí brát na lehkou váhu. Je smrtelná. Zůstávejte doma, nechoďte ven. Chraňte sebe i ostatní, chraňte ty, které milujete. Naše rodina bude s nákazou bojovat a společně ji porazíme. Zvítězíme,“ ujišťuje na závěr videa Towns, jehož otec byl propuštěn do domácího ošetřování.

NBA přerušila sezonu na neurčito už 12. března, kdy byl francouzskı pivot Utah Jazz Rudy Gobert pozitivně testován na koronavirus těsně před zápasem s Oklahomou. Gobertův spoluhráč Donovan Mitchell, kterı je také nakažen, poslal Townsovi povzbudivı vzkaz na Twitteru: „Zůstaň silnı. Bůh je na tvojí straně.“