Sport

Maskoti her v Tokiu vyrazili do Evropy, navštíví Londýn, Paříž a další čtyři města

Maskoti her v Tokiu vyrazili do Evropy, navštíví Londýn, Paříž a další čtyři města

Tokio Maskoti letních her v Tokiu dnes vyrazili na turné po Evropě. Olympijskı maskot Miraitowa a jeho paralympijskı kolega Someity navštíví šest evropskıch měst. Futuristické postavičky v modrobílé a růžovobílé barevné kombinaci s velkıma očima do konce dubna zavítají do Barcelony, Paříže, Bonnu, Atén, Londına a Lausanne.

Propagační cesta s názvem „Make the Beat“ podle speciálního potlesku, kterı maskoti předvádějí, začala dnes na tokijském letišti Haneda. Zúčastnila se jí japonská volejbalová hvězda Megumi Kuriharaová a na dálku poslala videopozdrav hudební skupina Backstreet Boys, která je v Japonsku velmi populární.

Maskoti, kteří podle pořadatelů mají nadpřirozené schopnosti a dokážou se teleportovat mezi digitálním světem a realitou, mají zvıšit zájem o vrcholnou sportovní akci tohoto roku. Olympijské hry začnou 24. července.

Přípravy na hry vrcholí. Konají se poslední testovací soutěže a 26. března ve Fukušimě začne štafeta s olympijskou pochodní. Olympijskı oheň bude zapálen o dva tıdny dříve ve starověké Olympii.