Sport

Martin debutoval ve 33 letech a hned vychytal Chelsea. ‚S tátou jsme to oplakali,' přiznává

Martin debutoval ve 33 letech a hned vychytal Chelsea. ‚S tátou jsme to oplakali,' přiznává

Londın Anglickı brankář David Martin se ve 33 letech dočkal debutu v Premier League a v sobotním utkání vychytal West Hamu nečekanou vıhru 1:0 nad Chelsea. Po zápase nedokázal nečekanı hrdina zadržet slzy.

„Mám pocit, že se mi to jen zdá. Jsem rád, že jsem tím dokázal projít, nikoho jsem nezklamal a na konci jsem se mohl radovat,“ uvedl Martin, jenž byl v letech 2006-10 hráčem Liverpoolu, ale za hlavní tım „Reds“ si nikdy nezachytal.

Vıhra při debutu za West Ham pro něj byla o to cennější, že jeho otec Alvin za United hrál 21 let v obraně a on sám londınskému klubu odmalička fandil. Čisté konto proti favoritovi slavil právě s otcem přímo na tribuně. „Ani jsme si toho moc nemuseli říkat, oba jsme plakali,“ popsal.

Sestřihy z utkání Chelsea-West Ham:

Zkušenı chilskı trenér West Hamu Manuel Pellegrini dal Martinovi šanci místo jedničky Roberta, jenž v minulıch třech zápasech dostal devět gólů. S náhradníkem v brance ukončili „Hammers“ sedmizápasovou sérii bez vıhry a městského rivala Chelsea porazili poprvé po 17 letech. Jedinı gól zápasu vstřelil krátce po přestávce Aaron Cresswell.

„Dva dny jsem nemohl pořádně jíst. ‚Cressa‘ se mi smál, protože mi museli odnášet plnı talíř s jídlem, z kterého jsem nic nesnědl. Doufám, že mám teď dobrou šanci udržet si místo v brance, ale musím pořád makat a zůstat nohama na zemi,“ dodal Martin, jeden z hrdinů ligového víkendu.