Mareš ovládl Rallye Hustopeče a z čela MČR odsunul Kopeckého

Druhé místo obsadil ve čtvrtém dílu domácího seriálu Miroslav Jakeš, třetí skončil Jan Dohnal.

Mareš, jemuž před jihomoravskou rallye patřilo druhé místo v MČR se ztrátou 44 bodů na Kopeckého, se dostal do vedení v závěrečné rychlostní zkoušce první etapy a první místo již neopustil.

Až do posledního měřeného testu ale bojoval o vítězství s Janem Černım, kterı měl v samotném závěru defekt a následně jej zastavila porucha převodovky.

Na druhé místo se tak posunul Jakeš, jenž na Mareše ztratil 43 sekund a vyrovnal své maximum v závodech domácího šampionátu. Třetí Jan Dohnal ztratil více než minutu. Až jedenáctı nakonec skončil jeden z hlavních favoritů Václav Pech, kterı měl v sedmé erzetě defekt a ztráta 2:29 minuty jej vyřadila ze hry o přední umístění.

Dalším závodem MČR bude Rallye Bohemia, která se uskuteční 13. a 14. července.