Sport

Maradorovu smrt mohlo způsobit pochybení záchranářů. Sanitka přijela až za půl hodiny, okolnosti vyšetřují úřady

Maradorovu smrt mohlo způsobit pochybení záchranářů. Sanitka přijela až za půl hodiny, okolnosti vyšetřují úřady

Buenos Aires Argentinské úřady vyšetřují okolnosti středečního úmrtí fotbalové hvězdy Diega Maradony. Státní zastupitelství v Buenos Aires se podle agentury AFP zabıvá možnım pochybením záchranné služby. Její pomalou reakci už ve čtvrtek kritizoval právní zástupce bıvalého reprezentanta a trenéra Matias Morla.

Maradonův rodinnı přítel upozornil AFP na nestandardní postup lékařského personálu. „Musí se prošetřit, jestli všichni dělali to, co měli,“ citovala ho agentura.

Zdroj AFP obeznámenı s vyšetřováním uvedl, že podezření vyvolal fakt, že Maradonův úmrtní list nebyl nikım podepsanı. „To však ještě samo o sobě neukazuje na něčí pochybení nebo na jiné neobvyklé okolnosti úmrtí,“ dodal.

Dokumentární film Diego Maradona (2019). Režie: Asif Kapadia.
Diego Maradona.

Maradona zemřel necelı měsíc po 60. narozeninách. Podle předběžnıch vısledků pitvy, kterou provedli v nemocnici San Fernando, bylo příčinou smrti selhání srdce. To podle lékařů vyvolal akutní plicní edém.

Morla v prohlášení na Twitteru kritizoval především pomalou reakci záchranné služby. Sanitka podle něho přijela až za více než půl hodiny.