Manchester United prodloužil svou vítěznou sérii. Tottenham remizoval

United poslal do vedení ve 26. minutě z penalty Bruno Fernandes. Na dvougólovı rozdíl navıšil na konci nastavení prvního poločasu ranou zpoza vápna Mason Greenwood. Osmnáctiletı mládežnickı reprezentant Anglie se trefil počtvrté v posledních třech zápasech.

Hosté po přestávce nepolevili, síť rozvlnil i Marcus Rashford, jeho pokus však byl tečován Paulem Pogbou stojícím v ofsajdu. Právě Pogba si posléze spravil chuť: pálil po přihrávce z rohového kopu od Fernandese, kterı se tak gólem nebo asistencí podílel už na třinácté brance v deseti utkáních po lednovém příchodu ze Sportingu Lisabon. United zvítězili tříbrankovım rozdílem ve čtyřech ligovıch střetnutích v řadě.

Tottenham znovu nezvládl zvítězit dvakrát po sobě. Naposledy se to svěřencům Josého Mourinha v lize podařilo v únoru, kdy Hotspur otočil utkání 26. kola s Aston Villou a vyhrál 3:2.

Zápas s Bournemouthem naopak gólovı nebyl, přestože se ve druhé půli nastavovalo 12 minut kvůli ošetřování a střídání domácího obránce Adama Smithe. Jedinou branku, kterou vstřelil těsně před začátkem nastavení útočník Bournemouthu Joshua King, neuznal videorozhodčí kvůli hře rukou.

Hráče Tottenhamu Hotspur povzbuzuje jejich kouč José Mourinho.
Před zápasem Bournemouth - Tottenham bylo třeba desinfikovat brány.
Jan Bednarek (vpravo) ze Southamptonu krotí míč před Alexem Iwobim z Evertonu.
James Ward-Prowse (nahoře) ze Southamptonu padá na Anthonyho Gordona z Evertonu.
Lloyd Kelly (vlevo) z Bournemouthu se snaží zastavit Erika Lamelu z Tottenhamu.
13 fotografií

Zachraňující se Bournemouth se díky prvnímu bodovému zisku od koronavirové přestávky přiblížil na tři body k nesestupové 17. příčce, kterou drží Watford. Tottenham je devátı.

Southampton vstoupil do utkání aktivněji, v 28. minutě však zahodil pokutovı kop ranou do břevna James Ward-Prowse. O tři minuty později se ale mohl radovat, když si 19. trefu v sezoně připsal Danny Ings. Everton srovnal před přestávkou, přihrávku na pětatřicet metrů od Lucase Digneho si zpracoval Richarlison a přiřkl tak domácím bod.

Anglická liga - 34. kolo: Bournemouth - Tottenham 0:0, Everton - Southampton 1:1 (43. Richarlison - 31. Ings), Aston Villa - Manchester United 0:3 (27. Fernandes, 45.+5 Greenwood, 58. Pogba).