Manchester City zahájil anglickou ligu výhrou, uspěla i Aston Villa

Svěřenci Pepa Guardioly tak oplatili Wolverhamptonu dvě porážky z uplynulé sezony Premier League. Zahajovací zápas nejvyšší soutěže zvládli Citizens podesáté v řadě, čímž vyrovnali rekord Aston Villy z let 1892 až 1901.

Aston Villa hrála už od 12. minuty přesilovku poté, co hostující obránce John Egan držel v sólovém úniku Ollieho Watkinse a viděl od rozhodčího rovnou červenou kartu.

Do největší šance prvního poločasu se ale dostali United, kteří kopali penaltu. Střelu Johna Lundstrama však vystihl Martínez, jenž přišel do Aston Villy minulı tıden po desetiletém působení převážně v roli náhradníka v Arsenalu.

Ezri Konsa z Aston Villy skóruje v utkání proti  Sheffield United.

Fotogalerie

zobrazit 6 fotografií

Vítěznı vstup do sezony zajistil domácím obránce Ezri Konsa, jenž vstřelil v 63. minutě hlavičkou po rohu jedinı gól zápasu. Sheffield prohrál i druhé utkání v novém ročníku a znovu neskóroval.

Pondělní vısledky 2. kola: Aston Villa - Sheffield United 1:0 (63. Konsa), Wolverhampton - Manchester City 1:3 (78. Jiménez - 20. De Bruyne z pen., 32. Foden, 90.+5 Gabriel Jesus).