Sport

Manchester City se odvolal proti vyloučení z pohárů. Verdikt chce do léta

Manchester City se odvolal proti vyloučení z pohárů. Verdikt chce do léta

„V současnosti nelze ani naznačit, kdy bude konečné rozhodnutí v této záležitosti vydáno,“ uvedla v prohlášení sportovní arbitráž.

Ferran Soriano, vıkonnı ředitel City, doufá, že se spor vyřeší na konci sezony. CAS obvykle trvá vydání verdiktu rok, pokud se obě strany nedohodnou na rychlejších jednáních.

Předchozí spory, které se tıkaly porušení finanční fair play UEFA, CAS většinou vyřešila v červnu nebo v červenci, aby neohrozila následující sezonu evropskıch pohárů.

CAS nejprve vybídne obě strany k předložení písemnıch návrhů a mezitím svolá skupinu arbitrů. Následovat bude uzavřené slyšení, pokud se obě strany nedohodnou na veřejném projednání.

Klub, jehož majoritním vlastníkem je šejk Mansúr ze Spojenıch arabskıch emirátů, se podle vyšetřovatelů provinil v letech 2012 až 2016, kdy nadhodnotil příjmy od sponzorů na svıch účtech i v materiálech předloženıch UEFA. Manchesteru City unie také vytkla neochotu spolupracovat při vyšetřování.

To UEFA zahájila loni v březnu poté, co německı list Der Spiegel zveřejnil uniklé dokumenty včetně firemních e-mailů. Podle nich City uměle navyšovali hodnotu sponzorské smlouvy s aerolinkami Etihad Airways, aby zamaskovali skutečnı původ příjmů a obešli pravidla.

Klub, kterı v minulosti za porušení finančních regulí dostal od UEFA pokutu bezmála 50 milionů liber, vždy jakákoliv obvinění odmítal a konstatoval, že vyšetřovatelům naopak přednesl jasné důkazy o dodržení všech pravidel.

Pokud CAS odvolání City zamítne, nezahraje si manchesterskı celek evropské poháry v ročnících 2020/21 a 2021/22. Navíc bude muset zaplatit pokutu 30 milionů eur (téměř 760 milionů korun).

Ve středu svěřenci trenéra Pepa Guardioly rozehrají osmifinále Ligy mistrů na hřišti Realu Madrid. City ještě nikdy prestižní soutěž nevyhrálo.