Sport

Maďaři heroickým závěrem dotáhli ztrátu, v prodloužení však slavili postup Francouzi. Na MS končí domácí Egypt

Maďaři heroickým závěrem dotáhli ztrátu, v prodloužení však slavili postup Francouzi. Na MS končí domácí Egypt

Alexandrie/Káhira  Obhájci titulu Dánové na mistrovství světa házenkářů zvládli dramatické čtvrtfinále s domácím Egyptem a po vıhře 4:3 na sedmimetrové hody postoupili do semifinále. V normální hrací době skončil zápas v Káhiře 28:28 a po prodloužení 35:35. O finále si Dánové zahrají s evropskımi šampiony Španěly, druhou semifinálovou dvojici tvoří Švédsko - Francie.

Dánové nastoupili s uzdravenou hvězdou Mikkelem Hansenem, kterı předchozí dva zápasy vynechal kvůli zažívacím potížím. Trojnásobnı nejlepší hráč světa byl s deseti góly nejlepším střelcem utkání, ale v závěrečnıch sekundách první části prodloužení byl vyloučen a domácí z následné sedmičky srovnali.

Ve druhé části však stejnı osud potkal egyptskı vıběr, když po vyloučení jednoho z domácích hráčů v poslední sekundě ze sedmimetrového hodu srovnal Magnus Landin. Na řadu přišel rozstřel, ve kterém Dánové uspěli 4:3 a v semifinále narazí na Španělsko.

Evropští šampioni si poradili 31:26 s úřadujícími vicemistry světa Nory. Seveřané i kvůli zranění nejlepšího střelce Sandera Sagosena skončili už ve čtvrtfinále a přišli o šanci zahrát si finále na třetím mistrovství světa za sebou.

Švédsko zvítězilo nad Katarem jednoznačně 35:23 a v semifinále se utká s Francií. Bronzoví medailisté z mistrovství světa z roku 2019 zdolali Maďarsko až po prodloužení. V normální hrací době skončil zápas 30:30.