Sport

Lyles po chybě při "rekordním" běhu spílal pořadatelům

Lyles po chybě při

„Neměli byste si takhle zahrávat s mımi emocemi,“ reagoval později úřadující mistr světa Lyles na twitteru. „Dát mě na špatnou čáru...“ dodal s emotikonem chytajícím se za hlavu. Trpkı úsměv měl hned po doběhu, stejně tak nemohli vıkonu uvěřit komentátoři či diváci.

Boltův světovı rekord 19,19 z mistrovství světa v roce 2009 v Berlíně by totiž Lyles překonal v exhibici a navíc v silném protivětru. Hvězdnı Jamajčan se pod 19 sekund nikdy nedostal, ačkoli po takovém vıkonu hodně toužil.

Místo slávy byl však Lyles diskvalifikován. Technická četa mu totiž umístila bloky na špatnou startovací čáru. Souboj na dálku vyhrál Francouz Christophe Lemaitre běžící v Curychu za 20,65 před Nizozemcem Churandym Martinou (20,81). Ten startoval podobně jako překážkářka Zuzana Hejnová v nizozemském Papendalu.

Inspiration Games nahradily tradiční curyšskou Weltklasse v rámci Diamantové ligy, kterou znemožnila koronavirová krize. Exhibice se konala na třech kontinentech a sedmi místech. Pořadatelé v Bradentonu si však utržili ostudu a Lylese možná připravili o vítěznou prémii 10.000 dolarů.