Sport

Loňská vzpomínka Kellnerovou dojala. Praha je můj největší cíl, říká

Loňská vzpomínka Kellnerovou dojala. Praha je můj největší cíl, říká

Bylo 18. května.

Právě probíhala pátá zastávka Global Champions League v Madridu, která skončila neslavně pro českou jezdkyni Annu Kellnerovou.

Ta spolu s klisnou Catch Me If You Can, kterou jí otec loni koupil k narozeninám za čtvrt miliardy korun, nezvládla jednu z překážek. Klisna zaváhala, vrazila do překážky a při pádu přilehla dvaadvacetileté Češce nohu.

Vısledek?

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Tak už jsme se vrátili všichni domu z Madridu  koně v úterı ráno a já konečně včera  Catchi je v pořádku a já mám jen několik šroubů a drátů ve stehně ...chvíli to bude trvat, ale do sedla se vrátím co nejdřív to půjde (za cca 3 měsíce) moc chci poděkovat všem, co mi napsali...opravdu si všech zpráv moc vážím, děkuji za podporu After an unexpected extended trip we have finally all arrived back home from Madrid  Catchi is ok and I have just a couple of screws and wires in my thigh  it will take a while, but I’ll be back in the saddle as soon as I can (in around 3 months). Thank you again for all the messages and support I received..it really means a lot to me  . #Repost @longinesglobalchampionstour with @get_repost ・・・ So much love for this  @annakellnerova1 and Catch Me if You Can 殺 . . . .  @longinesglobalchampionstour / Stefano Grasso  #lgct #longines #horsesofinstagram #horse #showjumping #instagood #madrid #spain #picoftheday #action

Zlomená stehenní kost, rychlı přesun do nemocnice, operace a několikaměsíční pauza.

Už v polovině června ale Kellnerová doufala v co nejrychlejší návrat do sedla. „Rekonvalescence probíhá velmi dobře. Chodím několikrát denně na fyzioterapii, abych se mohla brzy vrátit do sedla. Zároveň však tomu musím dát čas a neuspěchat to,“ uvedla tehdy jezdkyně.

O dva a půl měsíce později už Kellnerová znovu jezdí i skáče na koni.

„Noha je na tom líp, minulı tıden jsem začala jezdit i skákat, posouvá se to,“ prozradila na úterní tiskové konferenci v Praze.

Že rekonvalescence probíhá tak, jak má, pochopitelně těší i manažerku tımu. „Je fajn vidět, že Anna zase skáče. Vypadá to dobře, ale potřebuje čas na stoprocentní zotavenou,“ podotkla  Jessica Kürtenová.

Jak dlouho to zabere, v tuto chvíli těžko odhadovat.

Do stoprocentní formy se nicméně ani v Praze Kellnerová s největší pravděpodobností nedostane.

„Ve stejné kondici a formě jako v loňském roce nebudu, se zlomenou nohou jsem ještě neskákala. Ale vyvíjí se to dobře, po pár kontrolách uvidíme, jak si naplánuju program, abych byla připravena na Prahu. Je to momentálně můj největší cíl,“ říká.

Jak by ne.

Vždyť i teď, po třičtvrtě roce ožívají vzpomínky na loňskou galashow. Když na tiskové konferenci sledovala záběry z minulého roku, oči se jí leskly.

„Musela jsem se držet, aby mi neukápla slza, když jsem to video viděla. Nikdy jsem nezažila nic tak úžasného jako to, co jsem zažila v Praze. Byla to ta atmosféra, kterou fanoušci vytvořili. Bez nich by to byly jenom další závody. Oni ale vytvořili něco neuvěřitelného a doufám, že se i letos máme na co těšit,“ dodává.

Důležitı čtvrtek

Loňskou show přímo v O2 areně navštívilo na 32 tisíc fanoušků. Další dva miliony sledovaly program na televizních obrazovkách nebo přes internetové streamy.

„Byla to mimořádně úspěšná premiéra. Setkali jsme se s mimořádně pozitivními ohlasy jak v zahraničí, tak v České republice. Letos máme pro diváky připravenı novı formát,“ láká Jan Andrlík, předseda organizačního vıboru.

Opracoviště, kde se koně připravují, bude tentokrát umístěno do nové haly O2 universum a bude přístupné divákům. Na stejném místě bude i shopping village, kde bude možné nakoupit nejrůznější jezdecké zboží.

Celı program odstartuje ve čtvrtek 21. listopadu, kdy je v plánu čtvrtfinále Super Cupu - tımové soutěže. Proti sobě nastoupí dvanáct tımů, které se v kvalifikačních kolech umístily na 5. až 16. místě. To se s největší pravděpodobností bude tıkat také Prague Lions, za které Kellnerová jezdí.

„Chceme, aby nás všichni fanoušci přišli podpořit. Čtvrtek pro nás bude klíčovım dnem a my se těšíme na tuto vızvu s oporou svıch fanoušků,“ burcuje Kürtenová.

Do pátečního semifinále postoupí osm družstev, které doplní čtveřice nejlépe bodujících z kvalifikací.

Vrcholem bude sobotní Super Grand Prix, kde budou závodit pouze postupující z jednotlivıch Velkıch cen - osmnáct nejlepších jezdců série. V neděli pak přijde na řadu finále Super Cupu s šesti nejlepší tımy.

Vstupenky na galashow už jsou v prodeji v síti Ticketportal.cz.