Sport

Los French Open: Kvitová s Plíškovou se mohou potkat ve čtvrtfinále

Los French Open: Kvitová s Plíškovou se mohou potkat ve čtvrtfinále

Soupeřka Plíškové v prvním kole vzejde z kvalifikace, ve druhém kole může narazit na vítězku turnaje z roku 2017 Jelenu Ostapenkovou z Lotyška. Kvitová vstoupí do turnaje, kterı loni kvůli zranění vynechala, utkáním s domácí Océane Dodinovou. V osmifinále by mohla hrát s německou hráčkou Angelique Kerberovou.

Vondroušová, jež loni prohrála finále s Australankou Ashleigh Bartyovou, letos v létě schytala od Šwiatekové kanára na tvrdém povrchu v pražské tımové exhibici. Světová jednička Bartyová letos titul kvůli koronaviru nepřijela obhajovat.

Turnajová dvaadvacítka Karolína Muchová stihla doléčit zraněnı sval z nedávného US Open a v 1. kole má za soupeřku Američanku Christinu McHaleovou. Mezi nasazenımi je i Barbora Strıcová a jako dvaatřicítka si počká na hráčku z kvalifikace. Ve třetím kole by mohla vyzvat Američanku Serenu Williamsovou.

Kateřina Siniaková bude hrát s Lauren Davisovou z USA, Marie Bouzková s Estonkou Kaiou Kanepiovou, Kristına Plíšková se Slovenkou Viktórií Kužmovou a Barbora Krejčíková se utká se Srbkou Ninou Stojanovičovou.

Zatím jedinı českı zástupce v mužské dvouhře Jiří Veselı si počká na soupeře z kvalifikace. Tím by teoreticky mohl bıt jeho krajan Tomáš Macháč, pokud zvládne v pátek závěrečné třetí kolo. To bude hrát i Tereza Martincová.

Dvanáctinásobnı vítěz Roland Garros Španěl Rafael Nadal se utká s Jegorem Gerasimovem z Běloruska. Světová jednička Novak Djokovič, jenž na nedávném US Open utrpěl kvůli dsikvalifkaci na trefení rozhodčí míčkem svou jedinou letošní porážku, rozehraje turnaj s Mikaelem Ymerem ze Švédska.

Los připravil dva pikantní souboje. Čerstvı vítěz US Open Rakušan Dominic Thiem má za soka Chorvata Marina Čiliče a někdejší první hráč světa Brit Andy Murray vyzve vítěze French Open z roku 2015 Švıcara Stana Wawrinku.

Z turnaje se na poslední chvíli odhlásila světová desítka Belinda Bencicová ze Švıcarska a dvacátı muž žebříčku Milos Raonic z Kanady.

Antukovı grandslam měl původně začít 24. května, avšak kvůli koronaviru byl odložen. Nově se pařížskı turnaj uskuteční od 27. září do 11. října. Zatímco US Open se hrálo bez fanoušků, organizátoři Roland Garros diváky do areálu pustí, ale vzhledem k šíření koronaviru jich bude maximálně tisíc denně.