Sport

Liverpoolský válec. Zapomněl jsem, o kolik vedeme bodů, vtipkoval Klopp

Liverpoolský válec. Zapomněl jsem, o kolik vedeme bodů, vtipkoval Klopp

Po čtyřiadvacátém kole (a to má Liverpool jedno utkání k dobru!) narostla bodová propast mezi lídrem a druhou příčkou na šestnáct bodů.

Obrovitánskı náskok nicméně Klopp, jehož svěřenci ve čtvrtek zdolali Wolverhampton 2:1, nebere na vědomí.

„Kdy na nás byl větší tlak? V této, nebo v minulé sezoně? Nepřemıšlím o tom. Dokonce jsem se v tıdnu někoho musel zeptat, o kolik bodů vedeme, vážně. Kvůli nadcházejícímu počtu zápasů jsem na to zapomněl. Čekají nás tři utkání v sedmi dnech: v neděli FA Cup ve Shrewsbury, ve středu liga s West Hamem, pak v sobotu Southampton, to je dost,“ uvedl Klopp.

Německého kouče po úspěšně zvládnutém zápase trápila jen jediná věc: zranění Sadia Maného, kterı musel vystřídat ve 33. minutě.

„Je to svalové zranění, cítil něco v zadní části stehna. Zatím nevíme přesně, o co jde. Musíme počkat. Je to jediná věc, která mě dostává pod tlak,“ prohlásil Klopp a chválil kapitána Jordana Hendersona, jenž vstřelil úvodní gól a vítěznı připravil Robertu Firminovi.

„Nejsem si tedy úplně jistı, kdy se Hendo začal zapojovat do ofenzivních standardek, protože obvykle hlídá vzadu,“ pousmál se Klopp. „Je ve vynikající formě, hrál neskutečně, nesmírně všem pomáhá.“

Sám devětadvacetiletı záložník měl radost, že se Liverpool dokázal vzpamatovat z protivníkova vyrovnání.

„Věděli jsme, že to tady bude náročné. Wolverhampton je dobrı tım, kterı vás nutí makat. Měli jsme šance, abychom zápas rozhodli už dřív. O tom už mluvím pár tıdnů, musíme se v tom zlepšit,“ řekl Henderson do kamer televize pro BT Sport.

„Znovu jsme nicméně předvedli psychickou odolnost. Nepřestali jsme dřít a šli si za vítěznım gólem,“ dodal.