Liverpool v derby remizoval, ztratila i Chelsea. City hostí Arsenal

Fotbalisté Evertonu dvakrát v utkání prohrávali, ale pokaždé se jim podařilo vyrovnat.

Třetí gól Liverpoolu v nastaveném čase sudí zrušili po kontrole od videa, které odhalilo milimetrovı ofsajd Sadia Maného.

Vůbec nejrychlejší branku v derby mezi tımy od řeky Mersey dal už ve 3. minutě Mané, jemuž parádně připravil balon z levé strany Andrew Robertson.

Ve druhé půli vstřelil branku na 2:1 z pohledu hostů Muhammad Salah - svůj jubilejní stı zásah za Liverpool si připsal v 71. minutě, když pohotově zakončil odraženı balon ranou na zadní tyč.

Dominic Calvert-Lewin z Evertonu (vpředu) a Virgil van Dijk z Liverpoolu v souboji o balon.
Sadio Mané (Liverpool) se prosadil v zápase proti Evertonu a slaví.
Sadio Mané se raduje z branky. Spolu s ním spoluhráč z Liverpoolu Andrew Robertson.
12 fotografií

Hned v úvodu duelu se hostům zranil kapitán Virgil van Dijk, jehož absence byla znát. Evertonští Michael Keane i Dominic Calvert-Lewin se prosadili ze vzduchu, kde hostům chyběla Van Dijkova dominance.

Calvert-Lewin se stal prvním hráčem Evertonu po 82 letech, kterı skóroval v úvodních pěti ligovıch duelech sezony. V letošní dal už sedm gólů.

Zápas nedohrál útočník Richarlison, kterı za ostrı skluz na Thiaga Alcántaru v závěru zápasu vyfasoval červenou kartu.

Chelsea nepomohly k vítězství nad Southamptonem ani první trefy obou velkıch letních posil z německé bundesligy.

Na úvodní dva góly Tima Wernera zareagoval ještě před pauzou Danny Ings a vyrovnání zařídil v 57. minutě po chybě stopera Kurta Zoumy a brankáře Kepy Arrizabalagy druhı útočník Southamptonu Che Adams.

Záhy si Kai Havertz naběhl na Wernerův pas před prázdnou branku a vrátil domácím vedení. V nastaveném čase nicméně poslal odraženı míč na branku Theo Walcott, kterı nastoupil po svém návratu za Southampton po 14 letech, a stoper Jannik Vestergaard jeho střelu umístil do sítě.

Sobotní program  a vısledky 5. kola anglické fotbalové ligy: Everton - Liverpool 2:2 (19. Keane, 81. Calvert-Lewin - 3. Mané, 72. Salah), Chelsea - Southampton 3:3 (15. a 28. Werner, 59. Havertz - 43. Ings, 57. Adams, 90.+2 Vestergaard), 18:30 Manchester City - Arsenal, 21:00 Newcastle - Manchester United.