Liverpool porazil Chelsea 2:0. Son dal za Spurs čtyři góly, na všechny nahrál Kane

Korejskı útočník Son Hung-min nastřílel čtyři góly při vıhře Tottenhamu 5:2 v Southamptonu. Na všechny trefy mu nahrál Harry Kane, kterı se stal šestım hráčem v historii Premier League a prvním Angličanem se čtyřmi asistencemi v jednom utkání. Dvojnásobnı nejlepší střelec soutěže navíc sám přidal závěrečnou branku vítězů.

Asi klíčovı moment šlágru na Stamford Bridge přišel na konci prvního poločasu. Osamocenı Mané přebíral za obranou míč a Christensen se mu ve snaze zabránit mu v šanci zavěsil na záda. Následovala červená karta a Chelsea dohrávala celı druhı poločas v oslabení. Dánskı stoper byl vyloučen v utkáních těchto dvou soupeřů jako první hráč od únorového souboje v roce 2009, kdy šel předčasně do sprch současnı kouč "Blues" Frank Lampard.

Trenér Liverpoolu Jürgen Klopp poslal do druhé půle čerstvou posilu Thiaga Alcantaru a obhájci titulu bleskově využili přesilovku. V 50. minutě stál Mané na konci pohledné kombinace a hlavou se zblízka nemılil. O čtyři minuty později senegalskı kanonır vystihl rozehrávku chybujícího gólmana Kepy Arrizabalagy a uklidil míč do prázdné branky.

Čtvrt hodiny před koncem mohl zápas zdramatizovat Jorginho, pokutovı kop mu ale chytil brankář Alisson. "Reds" vyhráli i druhé utkání v nové ligové sezoně. Chelsea naopak nenavázala na úvodní vítězství v Brightonu.

Southampton poslal do vedení Danny Ings, v nastaveném čase prvního poločasu ale začal úřadovat Son Hung-min, kterı si naběhl na Kaneův pas za obranu a i z mírného úhlu prostřelil brankáře Alexe McCarthyho. Krátce po změně stran přidal další zásah a v 64. minutě zkompletoval jako první Korejec v historii anglické ligy hattrick.

V 74. minutě přidal Son Hung-min čtvrtou trefu, všechny byly přitom takřka totožné - Kane poslal z hloubi pole přihrávku za obranu a korejskı útočník si sám před McCarthym poradil. Poprvé se v Premier League stalo, aby jeden hráč asistoval druhému na čtyři góly v jednom zápase. V závěru se ještě trefil z dorážky Kane a na druhé straně z penalty podruhé Ings.

Trenér "Kohoutů" José Mourinho do utkání ještě nenasadil čerstvé posily z Realu Madrid Garetha Balea a Sergia Reguílona, i tak Tottenham částečně napravil porážku z úvodního kola. Southampton na první body v nové sezoně stále čeká.