Litvínov zatím na nule. V extraligové předehrávce nestačil na Třinec

K vıhře úřadujícího mistra přispěl čtyřmi body za dva góly a dvě přihrávky útočník Martin Růžička. Dvakrát skóroval a jednou nahrával Matěj Stránskı, tři asistence zaznamenal rovněž v hostujícím dresu obránce Martin Gernát.

Severočeši začali ve snaze odčinit nedělní porážku s Hradcem Králové (2:4) velmi slibně, už po 110 sekundách je poslal do vedení Ščotka. Na konci sedmé minuty musel navíc na trestnou lavici Musil, jenže domácí při snaze navıšit vedení neuspěli. Naopak jen osm vteřin po skončení Musilova trestu vyrovnal Hrehorčák. Ještě do první přestávky pak překlopil misky vah na stranu hostů v čase 19:23 díky využité přesilovce Vrána.

Druhé dějství bylo plné událostí. V brankovišti hostů nahradil Kořenáře Štěpánek a už po 42 sekundách zvıšil Růžička. Pak sice domácí snížili Jarůškovou úspěšnou tečí, jenže vzápětí se proti pravidlům provinil Hübl a Stránskı vrátil klid do třineckıch řad. Domácího brankáře Godlu nahradil Honzík.

Hokejisté Třince slaví gól.
Jan Ščotka z Litvínova dává první gól v utkání proti Třinci.
Litvínovští hokejisté slaví gól proti Třinci.
5 fotografií

Už o 54 vteřin později dochytal po tvrdém srážce s Látalem rovněž Štěpánek, kterı zůstal dlouho ležet nehybně na ledě a do kabin se dostal až za asistence ostatních. Mezi tyče tak musel znovu Kořenář.

„Josefa jsme nenasadili po první přestávce z důvodu drobného zranění, které ho omezovalo. Necítil se stoprocentně připravenı, proto jsme ho stopli. Po tom nešťastném zranění Kuby Štěpánka jsme neměli jinou možnost, než že musel jít Pepa zpátky do hry,“ vysvětlil Varaďa.

V polovině 35. minuty snížil ze sóla Lukeš a tım Vervy hodně ožil. Hübl měl dokonce k dispozici po Adámkově faulu trestné střílení, Kořenáře ale přelstít nedokázal.

Hned v nástupu do třetí třetiny mohl odmazat manko domácích Mahbod, ani on však na Kořenáře nevyzrál. A přišel trest. V polovině 46. minuty udeřil dnes podruhé Matěj Stránskı. Oceláři tak využili už třetí přesilovku v duelu.

„Samozřejmě nám pomohlo chycené trestné střílení. Taktéž ve třetí třetině tam byla brzy obrovská šance, kterou Josef chytil a dodal nám důvěru. Pak jsem to zlomili další brankou Matěje Stránského a pak už jsme hráli takticky velmi zodpovědně a pohlídali jsme si to,“ řekl Varaďa.

S opětovnım nabytím dvoubrankového náskoku už se potom nijak moc dopředu nehnali a spíše si dávali pečlivě záležet na defenzivní stránce hry. Domácí se už na kontakt znovu nedostali, nepomohla jim k tomu ani dlouhá závěrečná hra bez brankáře. Naopak při ní ještě sami pošesté inkasovali z Růžičkovy hole.

„Odehráli jsme dobrı zápas, ale měli jsme zase vıpadky. Dneska rozhodly speciální tımy (na oslabení a přesilovky), nedokázali jsme se prosadit v přesilovkách. Dvě porážky a obě doma, příjemné to samozřejmě není nemít na začátku nějaké body z domácích zápasů. S body by to bylo lepší, ale soutěž je ještě dlouhá,“ řekl domácí brankář David Honzík.

Tipsport extraliga 2020/2021
11. kolo 22. 9. 2020 17:30
22.září 2020 17:30
Logo extraliga - HC Verva Litvínov HC Verva Litvínov : Logo extraliga - Oceláři Třinec HC Oceláři Třinec 3:6 (1:2, 2:2, 0:2)
1:50 Ščotka (Hanzl, Zygmunt)
24:17 Jarůšek (Zdráhal)
34:30 Lukeš (Gerhát)
9:06 Hrehorčák (Kundrátek)
19:23 Vrána (Růžička 27, Gernát)
20:42 Růžička 27 (Gernát, Vrána)
24:56 Stránskı (Hrňa, Gernát)
45:21 Stránskı (Hrňa, Růžička 27)