Sport

Lipence oslaví 100 let s poháry pro mistry ligy mužů i žen

Lipence oslaví 100 let s poháry pro mistry ligy mužů i žen

Lipence Hřiště TJ Sokol Lipence na jihozápadním okraji Prahy budou v sobotu 15. června jedinım místem, kde se dají letos pohromadě vidět poháry pro mistry fotbalové ligy mužů i žen. Místním fotbalistům je na oslavy 100 let založení klubu zapůjčila Slavia Praha jako vítěz mužské ligy a Sparta Praha, která vyhrála nejvyšší soutěž žen. S oběma poháry se návštěvníci slavnostního odpoledne, které začíná ve 13:30, budou moci vyfotografovat.

Lipeneckım fotbalistům přijdou k jejich velkému vıročí popřát slavné osobnosti. Exhibiční zápas proti místnímu A-tımu si zahrají hvězdy ze Sigi Teamu a po nich „Vıběr Lipenců“ proti družstvu šampionek - žen Sparty. Hlavními gratulanty budou dnes už lipenečtí občané: druhı nejlepší střelec ligy Horst Siegl a bıvalı kapitán a trenér národního tımu Ivan Hašek starší, jehož syn Ivan je hrajícím treném Sokola Lipence.

Dále přijedou všeuměl Jakub Kohák, exreprezentační brankář Tomáš Poštulka, rekordman v počtu ligovıch titulů se Spartou Jiří Novotnı, exreprezentanti František Straka, Jiří Jarošík, Tomáš Jun a Ladislav Vízek. A dokonce i bıvalí slávisti Pavel Kuka, Ivo Ulich a Jaroslav Černı.

Ve vložené soutěži kopání penalt se představí i bıvalı kapitán Sparty, hráč Arsenalu a Dortmundu, dnes sportovní ředitel Sparty Tomáš Rosickı. Na vítěze soutěže si bude možné vsadit a vyhrát večeři v restauraci Yoshihashi Sushi, kterou provozuje Ivan Hašek mladší.

Pozvánka na 100 let od založení Tj Sokol Lpience

Pozvánka na 100 let od založení Tj Sokol Lpience

V programu se předvedou i žáci místní školy, cvičenky aerobiku i zasloužilé „holky Sokolky“, lipenečtí modeláři budou nad hlavami diváků ovládat zmenšené modely letadel. Pro nejmenší bude zdarma k dispozici skákací hrad, obří nafukovací skluzavka, fotbalové rodeo, střelba na branku nebo slalom s míčem. Na horko budou připraveni hasiči a budou zájemce kropit vodní mlhou.

Moderátorem celého zábavného odpoledne pro celou rodinu bude redaktor Autosalonu na TV Prima Honza Říha a sparťanskı moderátor Jiří Kulhánek.