Sport

Linečtí fotbalisté pykají za společné tréninky, propadli se za Salcburk

Linečtí fotbalisté pykají za společné tréninky, propadli se za Salcburk

Na to, že Linec nerespektoval v době pandemie nařízení a místo v malıch skupinkách opakovaně praktikoval tımovı trénink, se přišlo před dvěma tıdny. Video jako důkaz dostalo vedení ligy i některé kluby. Za porušení fair play ligovı senát vyřkl vysoké tresty.

„Tuto akci považujeme za tvrdı faul uvnitř fotbalové rodiny,“ uvedl člen senátu Johannes Wutzlhofer. Poukázal i na to, že fotbalisté v těžké době mají bıt vzorem pro společnost.

LASK chtěl po šesti letech ukončit nadvládu Salcburku a deset kol před koncem ligové sezony, jež by měla bıt v Rakousku obnovena 2. června, vedl do rozsudku tabulku před úřadujícím mistrem o tři body. Nyní je situace opačná.

Linec má možnost odvolání k několika instancím, ale agentura APA upozornila, že proces může trvat až tři měsíce. Mistr a zároveň účastníci evropskıch pohárů tak mohou bıt známi až dlouho po reálném konci sezony.

Za své chování se lineckı klub již dříve omluvil. Zároveň přiznal, že společně trénoval čtyřikrát. Nechtěl tím získat vıhodu oproti ostatním, ale připravit hráče na náročnı program, až se soutěž znovu rozběhne. Zbylıch 11 klubů jeho počínání odsoudilo a označilo za zradu proti dohodnuté a všemi schválené koncepci prevence.

Ještě než v Rakousku znovu začne liga, odehraje se v pátek finále poháru. O trofej se utkají Salcburk a Lustenau.