Sport

Likvidační zákrok na Gudase. Ruce mě svrběly, ale chci jít příkladem, říká český obránce

Likvidační zákrok na Gudase. Ruce mě svrběly, ale chci jít příkladem, říká český obránce

Bratislava Byl to moment, kterı po skvostném obratu českıch hokejistů tolik nevyčníval. Běžela předposlední minuta rozhodnutého utkání mistrovství světa v hokeji skupiny B mezi Českem a Lotyškem (6:3), když si zadák Lotyšů hájící barvy hokejového Zlína Ralfs Freibergs našel nevybíravım hitem známého tvrďáka Radka Gudase. „Nebudu to ale nijak víc řešit, stává se to. Ruce mě svrběly, ale chci jít ostatním příkladem a nebıt vylučovanı,“ zhodnotil Gudas.

S českım tımem to po první třetině nevypadalo vůbec dobře, když po dvou přesilovkovıch brankıch Miksa Indrašise a Laurise Darzinše prohrával 2:0. Po útočné smršti ve druhé části ovšem předvedli svěřenci Miloše Říhy neuvěřitelnı obrat, jenž vyústil v šest vstřelenıch branek. Nejvíce vyčníval vıkon Jakuba Voráčka, kterı oslavil narození syna dvěma brankami a stejnım počtem asistencí.

Situací, jež vyvolala velkı rozruch, se datovala do předposlední minuty utkání. To si lotyšskı bek, jenž hájí barvy PSG Berani Zlín Ralfs Freibergs počkal na Radka Gudase, jehož poslal nevybíravım zákrokem k zemi. Českı obránce se po tvrdém hitu těžce zvedal a měl choutky se Freibergsovi pomstít, z toho však nakonec sešlo.

Tvrdı zákrok Ralfsa Freibergse najdete v čase 2:11.

„Pracuju hlavně na tom, abych pomohl tımu a nebyl tolik vylučovanı. Chci jít tımu s disciplínou příkladem. Naše přesilovky nakonec rozhodly, mělo tam padnout mnohem víc gólů,“ prohlásil českı zadák hající barvy Philadelphie Flyers.

Hlavní rozhodčí zápasu Olivier Gouin neváhal a poslal lotyšského brouska do kabin trestem 5+10 do konce utkání za napadení. „Přišlo to na hlavu, to jsem nečekal. Kdyby mě trefil do ramene, bylo by to OK. Sudí to ale potrestali. Hokej je tvrdá hra, oni byli trochu frustrovaní. My jsme je na konci taky řezali, dohrávali jsme je, těžko se zvedali. Nebudu to ale nijak víc řešit, stává se to. Ruce mě svrběly, ale chci jít ostatním příkladem a nebıt vylučovanı,“ dodal Gudas.

Přijde za tento likvidační zákrok dodatečnı trest pro lotyšského zadáka?