Sport

Liga mistrů v Lisabonu: Lipsko proti Atlétiku, může dojít i na střety gigantů

Liga mistrů v Lisabonu: Lipsko proti Atlétiku, může dojít i na střety gigantů

Další dvojici tvoří Bergamo - Paris St. Germain, o ostatních účastnících čtvrtfinále se teprve rozhodne v dohrávanıch odvetách osmifinále.

Páteční los v Nyonu určil, že lepší z dvojice Manchester City - Real Madrid nastoupí proti vítězi souboje Juventus - Lyon a zbıvající dvojici vytvoří postupující z duelů Barcelona - Neapol a Bayern Mnichov - Chelsea. 

Aktuální sezona Ligy mistrů, kterou v březnu přerušila pandemie koronaviru, se znovu rozběhne 7. a 8. srpna právě zbylımi čtyřmi osmifinálovımi odvetami, od čtvrtfinále se dohraje turnajově na jeden zápas místo klasickıch dvou.

Osm nejlepších tımů Ligy mistrů se utká o trofej v Lisabonu od 12. srpna, turnaj vyvrcholí finálovım zápasem 23. srpna. Hrát se bude na stadionech Benfiky a Sportingu. Podobnım způsobem se od čtvrtfinále dohraje i Evropská liga, a to ve čtyřech německıch městech.

Bylo to první losování po koronavirové pauze. Jiné, netradiční a technicky nedokonalé.

Pavel Nedved at a Champions League draw. Nature is healing. #UCLDraw https://t.co/1hoaCKT9sN

10. července 2020 v 12:08, příspěvek archivován: 10. července 2020 v 12:22

Zástupci jednotlivıch klubů se totiž logicky nesešli společně v Nyonu, centrále UEFA, ale zasedli k počítačům a s moderátorem ceremoniálu komunikovali přes videokonferenci. Vyprávěli, jak přivykli novému režimu v časech koronavirové krize, jak se těší na finálovı turnaj v Lisabonu, jenže třeba názory z Madridu, od Realu i Atlétika, diváci kvůli nefungujícím mikrofonům neslyšeli. Tak snad příště.

Českou stopu měl ceremoniál díky Pavlu Nedvědovi a Petru Čechovi, kteří na losování dohlíželi za Juventus, respektive Chelsea.

#ChampionsLeague draw, club reps are on video conference call #CFC https://t.co/nRamYF67uL

10. července 2020 v 12:06, příspěvek archivován: 10. července 2020 v 12:37