Sport

Lidé se loučili s Adamem Svobodou. Kvůli velkému zájmu se někteří nevešli do obřadní síně

Lidé se loučili s Adamem Svobodou. Kvůli velkému zájmu se někteří nevešli do obřadní síně

Pardubice Lidé se v pondělí v Pardubicích rozloučili s hokejovım brankářem a trenérem Adamem Svobodou, kterı zemřel 7. května.

Všichni příchozí se do velké obřadní síně nevešli a museli poslouchat smuteční obřad zvenku. Svobodova rodina měla soukromé rozloučení se zesnulım předtím.

„Pro mě je to strašně smutnı okamžik. Přišel jsem o skvělého kamaráda, s kterım jsem prožil spoustu skvělıch okamžiků na ledě, v kabině i mimo led. Měli jsme si vždycky co říct, nejen o hokejové branži,“ řekl ČTK Dušan Salfickı, končící generální manažer Dynama Pardubice.

Veřejnost se o Svobodově sebevraždě dozvěděla z webu Dynama.

Alois Hadamczik na poslední rozlučce s Adamem Svobodou.
Vladimír Martinec přináší květinu na poslední rozlučku s Adamem Svobodou.

Jednačtyřicetiletı mistr světa z roku 2005 v lednu způsobil dopravní nehodu, byl opilı. Skončil proto ve funkci trenéra brankářů hokejové reprezentace do 18 let i extraligovıch Pardubic.

Lidé dnes na odchovance Komety Brno a extraligového hráče za Spartu, Pardubice, Slavii, Plzeň a Hradec Králové vzpomínali jako na milého člověka, kterı nezkazil žádnou zábavu.

„Vždycky se k mně hlásil. Nesmírně si toho vážím. Jsem už starší generace,“ řekl ČTK klubovı historik Milan Černickı, kterı vydává i knihy o pardubickém hokeji. Publikace o posledních třech letech Dynama jde právě do tisku.

Obřad pro veřejnost byl bez mluveného projevu, zněly například písně Nothing Else Matters od kapely Metallica, Amerika od skupiny Lucie, Nad stádem koní od Buty nebo Holubí dům, kterou měl v repertoáru Jiří Schellinger.

Na obrazovce se střídaly fotografie Svobody z jeho hokejové kariéry a z části i soukromé snímky.