Sport

Liberec vs. Hoffenheim 0:2. Slovan německému favoritovi dlouho odolával, hosté rozhodli v závěru

Liberec vs. Hoffenheim 0:2. Slovan německému favoritovi dlouho odolával, hosté rozhodli v závěru

Liberec  Liberec vstupoval do zápasu s Hoffenheimem s nelichotivou bilancí tří bodů a skóre 2:10. Tentokráte podal lepší vıkon než v Německu (0:5), ale favoritovi stejně podlehl. Hosté se prosadili dvakrát v závěru druhého poločasu, šance Severočechů na postup ze skupiny jsou už jen mizivé.

„Musíme mít svůj den a třeba využít i toho, že hřiště už je přece jen trochu měkčí a trochu se trhá.  Pokud odvedeme více než stoprocentní vıkon, budeme soudržní, nechutní, budeme dohrávat souboje a budeme rychlí nahoru, pak se ten zázrak může stát,“ řekl před zápasem trenér Pavel Hoftych.

Christoph Baumgartner z Hoffenheimu.
Zleva Nuhu Kasim z Hoffenheimu a Júsuf Hilál z Liberce.

Utkání jste mohli živě sledovat zde

Jeho svěřenci nevstupují do čtvrtého hracího dne Evropské ligy v ideálním rozpoložení, páteční severočeské derby s Jabloncem (1:3) se jim vůbec nevydařilo. 

Základní skupina Evropské Ligy

Slovan Liberec - TSG 1899 Hoffenheim 0:2 (0:0)

Branky: 77. Baumgartner, 89. Kramarič z pen. Rozhodčí: Brisard - Pages, Debart (všichni Fr.). ŽK: Mikula, Mara, Koscelník - Bogarde, Gačinovič, Nordtveit, Skov. Bez diváků.

Liberec: Nguyen - Koscelník, Kačaraba, Jugas, Chaluš (83. Rondič), Mikula - Pešek (84. Matoušek), Sadílek, Mara (90. Beran), Mosquera - Hilál (70. Rabušic). Trenér: Hoftych.

Hoffenheim: Baumann - Bogarde, Nuhu, Nordtveit, Sessegnon (46. Skov) - Rudy (61. Bebou) - Gačinovič, Grillitsch (78. Samassékou), Baumgartner (78. Geiger) - Beier (61. Kramarič), Klauss. Trenér: Hoeness.