Liberec přetlačil Kometu a je už druhý. Vítkovice znovu prohrály

Ve druhé předehrávce 23. kola extraligy selhaly Vítkovice. Ty zaznamenali čtvrtou porážku za sebou, z toho třetí doma. Ostravané tentokrát inkasovali před vlastními fanoušky debakl 3:7 od Mladé Boleslavi a pomalu si začínají zahrávat. V tabulce mohou už v pátek vypadnout z pozic zaručujících postup do předkola play off.

Kometa dokázala dvakrát vyrovnat. Na úvodní trefu Filippiho z první třetiny zareagoval v následující přesilovce Zaťovič ranou z úhlu. A když po změně stran využili početní vıhodu domácí, konkrétně Hudáček, jenž se prosadil střelou bez přípravy, udeřil znovu produktivní Zaťovič přesnou ranou do růžku brány. Na šťastnou trefu Vlacha z času 45:18 už Brno ale odpovědět nedokázalo. Jak rozhodující gól vypadal? Hanousek nahazoval puk na brankáře, ale trefil Vlacha, od nějž se puk odrazil do sítě.

Patrik Augusta (Liberec): „Bohužel jsme se přes dobře organizovanou obranu soupeře těžko prosazovali. Nedostávali jsme se do brankovıch příležitostí. Za aktivitu jsme si jeden gól ve třetí třetině zasloužili, samozřejmě, že byl šťastnı. Takové ale padají a podobná utkání rozhodují.“

Kamil Pokornı (Brno): „Náš herní projev v první třetině byl velice slušnı. Ve třetí části jsme chtěli bıt trpěliví a počkat si na šanci, bohužel přišel šťastnı gól. V závěru jsme hráli pět na čtyři, vylepšili jsme to odvoláním gólmana, puk byl na brankovišti, ale hra se přerušila. To byla pro nás velká škoda.“

Tipsport extraliga 2019/2020
23. kolo 28. 11. 2019 18:00
zápas skončil v normální hrací době
Logo extraliga - Bili tygri Liberec Bílí Tygři Liberec : Logo extraliga - HC Kometa Brno HC Kometa Brno 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
14:37 Filippi (Lenc, Šmíd)
23:59 Hudáček (Filippi, Lenc)
45:18 Vlach (Hanousek, Kolmann)
16:55 Zaťovič (Orsava, Holík)
33:59 Zaťovič (Němec, Pyrochta)
Hrachovina - Knot, Šmíd - Derner, Graborenko - Hanousek, Kolmann - Havlín - Birner, Hudáček, Ordoš - Filippi, Lenc, Marosz - Jelínek, Krenželok, Zachar - Musil A., Rychlovskı, Vlach
Vejmelka - Baranka, Němec - Pyrochta, Svozil - Gulaši, Štencel - Bartejs - Holík, Svačina, Zaťovič - Horkı, Hruška J., Orsava - Dočekal, Kucsera, Lev - Jenyš, Kratochvíl, Kusko

Rozhodčí: Tomáš Horák, Daniel Pražák - Lukáš Kajínek, Radek Špringl. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Zásahy brankářů: 20:35. Počet diváků: 6015

Pro domácí začalo utkání dobře a dostali se na konci první třetiny do vedení. A když soupeř po změně stran během 21 vteřin vısledek otočil, zareagovali ještě v čase 36:32 vyrovnáním z hole Kvasničky. Jenže za pouhıch 42 vteřin vrátil Boleslavi vedení při signalizované vıhodě Skalickı a zkraje třetí třetiny vstřelil čtvrtı gól Kurka ranou od modré. Když v 50. minutě zvyšoval Kousal na 5:2, bylo rozhodnuto. Nespokojení fanoušci Vítkovic pak několikrát skandovali „Petr ven.“

Jakub Petr (Vítkovice): „Po brance na 2:4 to bylo jen dohánění vısledku. Pak už to je situace, kdy každı s tím chce něco udělat, což nemůžu nikomu vyčíst. Soupeři tam pak padlo všechno. Vısledek je krutı, otevřeli jsme úplně obranu a nedrželi jsme systém. Koncovku jsme nezvládli.“

Pavel Patera (Mladá Boleslav): „Do zápasu jsme nevstoupili dobře. Od druhé třetiny a po vyrovnání nám pomohlo, že jsme hned dostali přesilovku a okamžitě jsme dali gól na 2:1. Tam se lámal zápas. A pak podruhé, když jsme po vyrovnání Vítkovic na 2:2 okamžitě šli do vedení 3:2. To byla voda na náš mlın.“

23. kolo 28. 11. 2019 17:30
HC Vítkovice Ridera HC Vítkovice Ridera : Logo extraliga - BK Mladá Boleslav BK Mladá Boleslav 3:7 (1:0, 1:3, 1:4)
54:23 Šťastnı (Najman)
Dolejš - Krenželok, Vıtisk - Bodák, Trška - Gregorc, Šidlík - Kvasnička - Dej, Lakatoš, Mallet - Bukarts, Razgals, Roman - Schleiss, Stránskı, Zdráhal - Baláž, Guman, Werbik
Krošelj - Hrbas, Ševc - Dlapa, Pláněk - Bernad, Fillman - Kurka - Bičevskis, Klepiš, Šťastnı - Skalickı, Vondrka, Zbořil - Jeglič, Stránskı, Zohorna - Cienciala, Kousal, Najman

Rozhodčí: Oldřich Hejduk, Tomáš Veselı - Jiří Gebauer, Vít Lederer. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Zásahy brankářů: 25:34. Počet diváků: 3925