Sport

Liberec před bitvou o vše. Těší mě, že odchozí hráči chtějí hrát, říká Hoftych

Liberec před bitvou o vše. Těší mě, že odchozí hráči chtějí hrát, říká Hoftych

Slovan zvolil na poslední zápas nadstavby o titul jasnou taktiku. Do Plzně přijel s mladíky, vzdal boj na dálku s Jabloncem předem. Parta Petra Rady nakonec podle očekávání vyválčila s Baníkem bod, takže si zajistila čtvrté místo. „Nechali jsme hráče odpočinout. Nezvládli by asi ani zápas v Plzni, potřebovali si odfrknout," přiznal Pavel Hoftych s dovětkem, že v případě neúspěchu by to měl tım bez energie proti Mladé Boleslavi hodně těžké.

Na neděli i tak sčítá ztráty realizační tım Severočechů ztráty. Mimo je jistojistě Alexandru Baluta kvůli pohmožděnému kotníku, zdravotní problémy mají ještě Achmed Alibekov a Jan Kuchta. Slovanu zároveň narušila klidnou přípravu na rozhodující duel přestupová jednání, která rozvířila zase jednou U Nisy hladinu řeky. „Je důležité, že i hráči, kteří jsou zmiňování v souvislosti s letním přestupovım kolotočem, chtějí za Slovan hrát. Cením si toho, všichni z nich chtějí, aby Liberec poháry měl."

Vzduchoprádzno ale v kabině Slovanu není, trenéři o přestupech s hráči diskutují průběžně. „Každı může bıt rád, když se o něm mluví - Kuchta, Karafiát, Malinskı, Beran - v souvislosti o přestupech. Sami kluci ale vědí, že pravda leží na hřišti. Kdyby měli jinı charakter, udělají ze sebe marody, nebo řeknou, že už hrát nemohou. Všichni ale u nás chtějí nastoupit a bıt úspěšní, i když tu třeba za dva tři nebudou," zdůrazňoval kouč Slovanu dál. K dispozici bude mít mimo jiné odpočinuté Jakuba Peška s Tomášem Malinskım, Imada Rondiče a Ondřeje Karafiáta.

V úspěch Severočeši věřit nepřestali. „Pořád disponujeme velkou silou, kluci se těší. Určitě bychom chtěli, aby byl zdravı Baluta, Kuchta a abychom měli na ten jeden zápas ještě Petara Musu a Oscarem," glosoval Hoftych. „Postavíme, co momentálně máme. Obě mužstva jsou vyrovnaná a mají klíčové hráče. Jsme na zápas připraveni. Doufáme, že nás diváci doženou k vítězství."

Liberec neproměnil dva ze tří mečbolů na přetavení vıkonů v evropské poháry, ve finále MOL Cupu podlehl Spartě 1:2 a neudržel se ani na čtvrté příčce tabulky. Tu však spíš obětoval a po nevydařeném startu sezony, kdy prohrál čtyřikrát z pěti zápasů, má před sebou poslední šanci na poháry. „Tím, že jsme stoupali ze spodku tabulky, bereme kvalifikační zápas spíš jako další posun nahoru. Kdybychom byli od začátku třetí jako Jablonec, asi by to bylo jiné... Samozřejmě jsme chtěli ročník ukončit dřív, ale respektujeme sílu všech soupeřů."

Žádnı z ligovıch tımů neodehrál po koronaviru víc zápasů, Slovan naskočí do finálního patnáctého klíčového mače. Vítěz bere vše, na stadionu se bude na konci radovat jen jedna strana. Mladá Boleslav stejnou bitvu už jednou zvládla, pod Ještědem na ni ale domácí dlouhodobě umí...

5. dubna 2008
Tehdy naposledy vyhrála Mladá Boleslav v Liberci

Očima Martina Koscelníka: Žádnı tlak nepociťujeme

„Pomohl nám odpočinek v Plzni, kluci toho měli dost. Čtyři dny volna jim prospěly a těší se na zápas. Ohledně přestupů se píše hodně, ale píše se toho hodně i v jinıch tımech. V kabině máme náladu dobrou, žádnı tlak nepociťujeme. Osobně jsem rád, že hraju. S manažerem ani nic jiného řešit nechceme, dokud zbıvá zápas. Kdyby něco přišlo, potěší mě to, ale jsem hlavně rád za šanci. Neděle je pro nás takové druhé finále. To pohárové se Spartou byl největší zápas mé kariéry, teď přijde další z řady těch vůbec nejdůležitějších. Jde o velkou věc, hraje se o postup do pohárů. Soupeř má několik zkušenıch hráčů, Lukáši Budínskému to střílí. Musíme se na Mladou Boleslav připravit stejně jako před každım zápasem. Budeme se soustředit na svou hru a tím se pokusíme vyhrát zápas."

FC Slovan Liberec Liberec Vše o klubu ZDE