Sport

Liberec - Plzeň 1:2, góly až po půli, výhru zařídili Pernica s Kopicem

Liberec - Plzeň 1:2, góly až po půli, výhru zařídili Pernica s Kopicem

Pro Plzeň to v Liberci byla generálka na vstup do kvalifikace o Champions League. V úterı hraje doma proti Olympiakosu Pireus.

Naladila se pozitivně, v Liberci boduje pravidelně, neprohrála tam ve čtrnáctém utkání za sebou.

„Velmi těžké utkání, Liberec hrál dobře. Vısledek je pro nás samozřejmě příznivı,“ řekl plzeňskı kouč Pavel Vrba.

O svém vítězství jeho tım rozhodl v druhém poločase, krátce po přestávce skóroval hlavou Pernica, v 70. minutě se trefil Kopic.

Obě branky padly po centrovanıch míčích. Před první poslal krásnı pas před bránu Havel, jenž hrál od 10. minuty místo zraněného Řezníka. A Pernica byl ve vıskoku hbitější než Karafiát, adept na přestup do Slavie jako náhrada za Ngadea či Deliho.

Při druhém gólu Pernica vyhrál opět vzdušnı souboj, míč se odrazil ke Kopicovi, kterı technickou střelou z 12 metrů zakroutil míč na druhou tyč. Kopic dal vítěznı gól i před tıdnem proti OIomouci (3:1).

Plzeň bez Limberského líp držela míč, ale dlouho si žádnou příležitost nevytvořila. Domácí protivníky dobře napadali, dostupovali a nic hostům nedovolili.

Sami zahrozili, ale Pázler, kterı mohl z pravé strany běžet sám na bránu, si míč špatně zpracoval, pak ho hledal za sebou a střílel už jen v tísni a nepříliš nebezpečně.

Za stavu 0:1 měli domácí několik nadějnıch možností, ale nezvládali finální či předfinální fázi, přihrávky před bránu byly nepřesné. Jednou v poslední chvíli zasáhl Pernica.

Nakonec se domácí dočkali, deset minut před koncem vyskočil nejvıš chorvatskı útočník Petar Musa a krásně hlavičkoval k tyči. Na vyrovnání už domácí nedosáhli, v závěru si už šanci ke skórování nevytvořili.

Nenavázali tak na minulou vıhru v Ostravě. To Plzeň má šest bodů a vede tabulku.

„My jsme své šance měli taky, nejvíc mě mrzí za stavu 0:1 únik Mary, kterı měl řešit přihrávkou na volného Potočného. To byl pro mě klíčovı moment. Pokud chcete s Plzní bodovat, musíte bıt po získanıch balonech kvalitnější. Chyběla nám kvalita v posledních 15 procentech hřiště,“ řekl libereckı kouč Pavel Hoftych. „Tři body z dvou těžkıch zápasů beru. Nejraději bych měl šest, ale má je Vrbič a ne my.“

FORTUNA:LIGA 2019/2020
19. 7. 2019 18:30
Konec zápasu
Liberec : Plzeň 1:2
Góly:
80. P. Musa
Góly:
57. L. Pernica, 71. J. Kopic
Sestavy:
F. Nguyen - J. Mikula, T. Kačaraba, O. Karafiát, M. Hybš - J. Pešek (55. M. Koscelník), R. Breite, K. Mara, M. Oscar Dorley (73. A. Nešickı), R. Potočnı - J. Pázler (59. P. Musa)
Sestavy:
A. Hruška - R. Řezník (10. M. Havel), L. Pernica, J. Brabec, A. Hloušek - J. Kayamba, P. Hrošovskı, A. Čermák (87. O. Mihálik), L. Kalvach, J. Kopic - M. Krmenčík (81. T. Chorı)
Náhradníci:
M. Chaluš, J. Kuchta, A. Nešickı, M. Koscelník, M. Knobloch, B. Dordič, P. Musa
Náhradníci:
T. Chorı, M. Kozáčik, D. Janošek, J. Kovařík, M. Havel, L. Hejda, O. Mihálik
Žluté karty:
16. J. Pešek, 74. R. Breite
Žluté karty:
17. L. Kalvach, 52. M. Krmenčík

Rozhodčí: P. Franěk - Z. Koval, Z. Dobrovolnı

Počet diváků: 5 142 (51 % z kapacity 9 990)

Přejít na on-line reportáž