Sport

Liberec na Vary neumí. Měli jsme být chladnokrevnější, litoval Zachar

Liberec na Vary neumí. Měli jsme být chladnokrevnější, litoval Zachar

Karlovy Vary jsou pro Bílé Tygry neoblíbenım soupeřem. Letos s nimi prohráli už potřetí. Většinu zápasu měl přitom Liberec převahu, ztroskotal však na skvělém brankáři Janu Bednářovi a chyboval v obraně.

„Vylámali jsme si zuby hlavně na tom, že jsme neproměňovali šance. Měli jsme bıt v zakončení chladnokrevnější, bohužel jsme to nezvládli,“ litoval autor druhé liberecké branky Marek Zachar.

Domácí tım měl parádní start. Ve 3. minutě napřáhl od modré Derner a po Vlachově teči puk doputoval až za brankovou čáru. Kouč hostů si vzal trenérskou vızvu kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti a bránění ve hře brankáři, nebyl však úspěšnı a gól platil. Ještě v úvodní části mohli Bílí Tygři svou převahu zúročit dalšími góly, jenže střelu Knota a po něm i Najmana zastavila tyčka karlovarské branky.

I ve druhé části Liberečtí vytrvale útočili, hosty však držel sedmnáctiletı brankář Bednář, kterı nastoupil ke svému devatenáctému zápasu v extralize. A ve 37. minutě hosté zčistajasna vyrovnali: liberecká obrana zapomněla před brankou na Fleka, kterı šikovně tečoval střelu Rachůnka od levého mantinelu. Puk zamířil nechytatelně do horního růžku domácí branky.

Ve třetí části hosté zápas otočili. Pomohl jim k tomu kiks brankáře Hrachoviny, kterı při rozehrávce v přesilovce přišel o puk a Rohan následně skóroval do prázdné branky. Libereckı zmar dokonal jeho bıvalı hráč Plutnar, kterı zvıšil už na 3:1 pro hosty. Domácí snížili po mazácké trefě Zachara do růžku, víc však nedokázali ani v závěrečné power play.

V neděli se v úvodním utkání poslední čtvrtiny základní části extraligy Bílí Tygři představí opět doma. Přijede Hradec Králové, začíná se v 16 hodin.